V sobotu se budou chtít revanšovat v domácím utkání s Benátkami nad Jizerou. O průběhu sezony jsme si povídali s manažerem Zdeňkem Scheichelem.

Jaký měli hráči program od posledního extraligového zápasu ve Starém Městě ?
Den před vánoci 23.prosince se hráči rozjeli do svých domovů a přes svátky měli volno. Nebylo však příliš dlouhé, protože hned na druhý vánoční svátek se opět sešli na tréninku a od toho 26. prosince normálně trénují.

Zápas ve Starém Městě jste prohráli a stejný výpadek formy vás potkal i v jiných utkáních. Čím si to vysvětlujete?
Hráči odváděli velmi dobré výkony v Lize mistrů. Dá se říci, že všech šest utkání jsme herně zvládli, i když jsme se kýženého postupu ze skupiny nedočkali. Potom však naskočí do ligového zápasu a hráči jakoby si mysleli, že vítězství s méně kvalitním soupeřem přijde automaticky. Problémem je, že se nedokáží koncentrovat na ligové zápasy stejně jako na ty v Lize mistrů.

Což je ale na druhou stranu pro mnohé možná pochopitelné …
Každopádně je to ale neomluvitelné, protože hráči jsou profesionálové a máme dostatečně silný a vyspělý kádr na to, abychom stejně zodpovědně přistupovali k oběma soutěžím. Není možné, abychom odvedli vynikající výkon proti Berlínu a vzápětí totálně propadli ve Starém Městě.

Měli jste na toto téma s volejbalisty Jihostroje pohovor?
Hovořili jsme s nimi a stále jim vštěpujeme, že nemohou hazardovat s přízní nejenom diváků a fanoušků, ale i sponzorů. V tomto je na ně vyvíjen velký tlak a já doufám, že si to uvědomí a těch ligových výpadků bude co možná nejméně.

Věříte tedy, že se to projeví již v sobotu proti Benátkám?
To doufám. V každém případě musíme vyhrát. Další podobné zaváhání si již nemůžeme dovolit.

Vyhrát extraligu, to je jasný cíl od kterého Jihostroj jistě neustoupí. Stanovili jste si ale nějaké dílčí cíle v podobě umístění po základní části?
Žádné takové cíle jsme si nestanovili. V minulých sezonách jsme v základní části také nebyli vždy suverénní. Do play off jsme vstupovali třeba i ze čtvrté pozice a titul jsme pak vyhráli. Je jasné, že pokud se umístíme na prvním místě, narazíme na relativně nejlehčího soupeře. Pokud však chceme extraligu vyhrát, musíme stejně porazit každého. Rozhodovat se tedy bude až v play off, jak už jsem ale říkal, základní část nemůžeme podcenit, protože hrajeme i o přízeň diváků a sponzorů.

Vraťme se ale ještě k Lize mistrů. Převládá zklamání, že jste se nedostali dále nebo spokojenost s vybojováním účasti v poháru CEV?
V Lize mistrů jsme se dál nedostali, což může být určitým zklamáním. Na druhou stranu jsme si ale zajistili účast ve čtvrtfinále poháru CEV a fakt, že jsme mezi nejlepšími dvaceti týmy Evropy je bezesporu pozitivní. Úspěch se nedostaví hned a my děláme postupné kroky. Vždyť letos jsme vyhráli dva zápasy ve čtyřčlenné skupině Ligy mistrů, což se nám nikdy předtím nepodařilo. Příští sezonu budeme o rok zkušenější a můžeme se posunout zase dál.

Jak v lednu?
Extraliga
5.1. – Jihostroj – Benátky (18)
12.1. – Ostrava – Jihostroj
19.1. – Jihostroj – Příbram
26.1. – Odolena Voda – Jihostroj
Český pohár
10.1. – Jihostroj – Zlín
pohár CEV
17.1. – Jihostroj – Ankara
24.1. – Ankara – Jihostroj