Po individuálních bronzech Petra Dejmka mezi dorostenci, Jakuba Drahoše mezi muži a družstva dorostenců v první lize si další třetí místo připsal mezi staršími žáky o uplynulém víkendu Adam Traxler.
Republikový šampionát staršího žactva se konal v Chomutově a Adam byl nejžhavějším želízkem Prachatických na medaili. „Pral jsem se ve váze do pětapadesáti kilogramů. V sezoně jsem byl druhý na Velké ceně v Brně, třetí v Teplicích a kvalifikoval jsem se na republiku ze čtvrtého místa celostátního žebříčku," uvedl Adam Traxler.

Jeho váha byla jednou z nejvíce a nejlépe obsazených a než se probojoval mezi úplně nejlepší, musel zdolat řadu nepříjemných soupeřů. „V naší kategorii bylo třiadvacet závodníků. První dvě kola byla docela pohodová a oba zápasy jsem vyhrál na deset ještě před limitem. Ve třetím kole jsem se potkal s prvním závodníkem žebříčku. Byl to pořádný boj až do konce a já nakonec vyhrál na praporky. To mě dostalo do semifinále. Tam jsem zase po velkém boji na praporky nakonec prohrál. Oba zápasy jsem musel proti technickým soupeřům tlačit hned od začátku, abych to uhrál alespoň na ty praporky. O třetí místo jsem vyhrál bez problémů. Nejprve jsem toho kluka málem uškrtil a pak jsem ho hodil na ipon," komentoval svou cestu soutěží Adam Traxler.

Prachatický závodník šel ze čtvrtého místa žebříčku, takže z té pomyslné hrany úspěchu a neúspěchu. „Já jsem moc spokojený. Už jsem myslel, že mi to nevyjde jako v předchozích letech, ale je z toho medaile, takže super. Spokojeni jsou určitě i trenéři," doplnil prachatický judista.

„Musím Adama pochválit, pral se opravdu velice dobře. V boji o semifinále byl po celé utkání lepší a bylo jasné, že to na praporky dostane on. V semifinále to bylo takové vlažnější, závěr sice patřil v aktivitě jemu, ale už to nedotáhl a na praporky prohrál 1:2, takže nejtěsnějším výsledkem," pochválil závodníka trenér Josef Puš a doplnil: „Nyní o víkendu jedou na republikový šampionát mladší žáci a dovolím si prohlásit, že bychom mohli prolomit letošní bariéru bronzových medailí. Šampionátu se účastní pět mladých judistů a určitě nejsou bez šancí."