HBC JVP Strakonice 1921 – HC ROBE Zubří 22:34 (8:15)

Branky: Nolč 4 (2), Sedláček 3 (1), Landsinger, Krejčí 3, Bernhard, Bičiště, Brůha 2, Zdychynec, Fencl, Michal Tíkal 1 – Kucsera 6 (3), Kaminski 6, Bajer 5, Pšenica 4, Randýsek 3, Přikryl, Havran, Mika 2, Durović, Přerovský, Mičkal, Krůpa 1. Rozhodčí: Beňuš, Háza. Vyloučení: 6:5. ŽK: 0:1. ČK: 0:1 (55. Durović za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 3:3. Diváků: 215. Nejlepší hráči utkání: Sedláček – Kaminski.

Domácí od začátku makali a přestože se soupeř dostal brzy do vedení 2:7, nic nevzdávali. Vrátili se do utkání, když se dostali v polovině prvního poločasu na rozdíl dvou gólů. Pak však přišla šňůra neproměněných šancí. Domácí neskórovali z dobrých pozic na brankovišti, nedali dvě sedmičky gólmam Krupa doslova zavřel branku. Výsledkem byl jeden vstřelený gól za 14 minut a poločasová ztráta sedmi branek. Po změně stran sice domácí drželi se soupeřem chvíli krok, ale pak přišla šňůra sedmi branek z rukou házenkářů Zubří a ve 42. minutě narostlo skóre na 12:26. Domácí obrana si zkrátka nedokázala s hráči soupeře poradit. Naopak Zubří hrálo na svém brankovišti zodpovědně a důrazně. Strakoničtí ještě stáhli stav na 19:29, ale závěrečné minuty opět patřily soupeři, který zvýšil rozdíl ve skóre na konečných 12 branek.

Zubří působilo u Otavy jako vyspělejší a kompaktnější tým se skvělými výkony gólmanů. Domácí znovu doplatili na špatnou koncovku a prostupnou obranu.

"Chtěli jsme hrát aktivně, jeden na jednoho, protože v tom máme sílu. V prvním poločase se nám to dařilo, ztroskotali jsme však na neproměňování šancí. Druhé dějství jsme vůbec nezvládli. Děláme laciné chyby, které nás srážejí dolů. Pak už se těžko dostáváme zpátky. První půle byla z naší strany celkem slušná, ve druhé i vinou našeho způsobu bránění a tím, že jsme trošku odešli fyzicky, si Zubří cestu za vítězstvím pohlídalo," komentoval utkání strakonický trenér Michal Zbíral.

"Oproti utkání v Karviné byl proti Zubří vidět z naší strany progres. Jenže jsme ztroskotali na výborně chytajících brankářích. To byl hlavní kámen úrazu, který nás zastavil hned na začátku. Jinak byl zápas herně vyrovnaný, jenže jsme bohužel neproměňovali šance a Zubří odskočilo. Pří výrazném gólovém rozdílu už se duel víceméně jen dohrával. Chybí nám sehranost a je znát odchod několika zkušených hráčů, obrana není tak pevná jako v předešlém ročníku," přidal svůj pohled nejlepší domácí hráč utkání Ondřej Sedláček.

Zdroj: HBC JVP Strakonice 1921