Konkurence by se měla sejít velice slušná. Kromě domácích hráček bude velkým tahákem především start atraktivní finské dvojice Ida Sinisalo – Nina Ahtiainen.

Celkem se odehrají tři kvalifikační turnaje. Kromě toho v Českých Budějovicích dále v Brně a v Praze. „Jsme rádi, že jsme dostali pořadatelství turnaje, protože o takovouto událost jeví zájem více sportovišť z jiných měst. Je to zatím největší akce našeho klubu," říká Lenka Hůnová z pořádajícího Beach Ball z.s. České Budějovice.

Finálový turnaj se uskuteční 21.-22. března v nákupním centru Olympia Brno. Z budějovické kvalifikace do něj postoupí pouze vítězný pár, poražené finalistky budou prvními náhradníky. „Nejlepší dvojice podle aktuálního žebříčku mají do finále přímý postup. Z naší kvalifikace postupuje jen vítěz," přikyvuje.

Aktuální seznam účastníků čítá šest dvojic. „To ale ještě není ani zdaleka konečné číslo, protože uzávěrka přihlášek je až v pátek v osm hodin večer," připomíná Hůnová páteční večerní termín pro poslední možnost přihlásit se. „Máme informace, že některé dvojice taktizují a přihlásí se až na poslední chvíli podle toho, jak jsou jednotlivé kvalifikační turnaje obsazené," vysvětluje organizátorka kvalifikace. Podle počtu přihlášených také bude definitivně upřesněn systém turnaje.

Kromě českobudějovických dvojic figuruje v aktuální startovní listině také finský pár Sinisalo – Ahtiainen. „To je rozhodně velice zajímavá dvojice. Měla jsem možnost hovořit s jejich trenérem. Jsou to mladá ambiciózní děvčata, která se chystají na mistrovství Evropy. Mají za sebou už účast na juniorském evropském šampionátu a určitě budou patřit k favoritkám," míní.

Ale podle Hůnové rozhodně nebudou jedinými aspirantkami na postup do finálového turnaje. „Je to sport a překvapit může kdokoliv. Určitě je to otevřené," zdůrazní.

Zahrát si v neděli přijde i volejbalistka prvoligové Madety České Budějovice Kateřina Lundáková, která se představí ve dvojici s Ladislavou Šílenou. „Od léta jsme na písku nebyly, tak uvidíme, jak to půjde," usmívá se.

Vstup je zdarma.