Kulturní dům v Buku u Šumavských Hoštic přes zimu slouží mimo jiných také stolním tenistům. Scházejí se zde pravidelně nejen ti místní a z blízkého okolí, ale zahrát si sem jezdí i ze vzdálenějších míst také registrovaní hráči. "Jsme taková jedna velká parta a pinčes si přes zimu společně užíváme," doplnil starosta Buku Antonín Mráz, sám skvělý hráč.

A k závěru sezony v Buku neodmyslitelně patří Dopinkná. Turnaj, na který se opět sjíždějí hráči z různých míst okresu a někdy i z těch vzdálenějších. Na té se v sobotu představilo přes dvacet aktivních hráčů. A nechyběli ani diváci.

Za stoly se představilo přes dvacet hráčů a na čtyřech stolech sváděli velké celodenní boje. Pořadí sice není až tak důležité, ale pro pořádek uveďme, že první tři místa mezi jednotlivci obsadili hráči ze Sokola Lhenice. Zvítězil Milan Halabrín před Milanem Batystou a Radkem Siverou. Do dvojic pro čtyřhru pak byli nasazeni hráči podle pořadí mezi jednotlivci. Zvítězili Radek Sivera s Vladimírem Vlkem před Milanem Batystou s Josefem Trnkou a třetí skončili Filip Žlábek s Václavem Kučerou.

Jako tradičně vládla v Buku skvělá sportovní atmosféra, nechybělo něco dobrého na zub ani trocha dobrého pití. Všichi se zkrátka rozloučili se sezonou ve velkém stylu.