V základní skupině zaznamenaly čtrnáctizápasovou šňůru bez porážky, ve finálové skupině pak prohrály až poslední utkání, kdy už bylo o jejich triumfu rozhodnuto. Prvenství tedy naprosto zasloužené.
„Pocity spokojenosti se však mísí s nejistotou, co bude příští sezonu. Řešíme, zda budeme hrát extraligu, či budeme i nadále působit v první lize. Rozhodnutí musí padnout brzy, jelikož volejbalový svaz už na nás tlačí," přibližuje své pocity z výborné sezony trenér Madety Milan Šimonek.
Účast mezi extraligovou elitou by pochopila znamenala navýšení rozpočtu klubu, podle Milana Šimonka, by to však zásadní problém nebyl. „Musíme zvážit i další aspekty. Změny by musely nastat například v tréninkovém režimu, jelikož extraliga by se hrála na centrálním kurtu Sportovní haly. Znamená to, že minimálně jednou týdně bychom na něm chtěli i potrénovat. Je totiž velký rozdíl hrát a trénovat na jedné třetině haly, jak jsme dosud zvyklí, a mít celou halu pro sebe," vysvětluje Šimonek.
O navýšení tréninkových dávek ale trenéři volejbalistek neuvažují. „Ať budeme hrát jakoukoliv soutěž, hráčky zůstanou ryzími amatérkami a tréninkový objem, který je už nyní dostačující, holkám navyšovat nelze," míní kouč volejbalové Madety. Milan Šimonek však ví, že pokud se klub rozhodne poměřovat síly s českou volejbalovou špičkou, bude muset nutně dojít k posílení kádru.
Úkolem Volejbalového klubu by bylo vzbudit v neposlední řadě zájem volejbalové veřejnosti. „Nemělo by přece smysl hrát tady další extraligovou soutěž, pokud by nechodili diváci," přemýšlí nad možnou přesyceností volejbalem trenér. Podle něho by si vyšší soutěž ráda okusila i většina hráček, jejichž postoj je neméně důležitý.
O tom, jak se Volejbalový klub Madeta rozhodne, bude Deník čtenáře informovat.