Na velice náročné trati, technicky i fyzicky, se postavilo na start 230 juniorů. Mezi nimi i dva závodníci týmu Jaromír Skála a David Zadák.

Díky zisku bodů z předchozích mezinárodních závodů měli dobrá startovní čísla a postavení na startu. Toho dokonale využil David Zadák, který se v průběhu prvního kola dostal až na šestnáctou pozici. Jaromír Skála bohužel na startu trochu zaváhal a propadl se až na padesáté místo. V průběhu dalších kol se výborným výkonem dostal až na 20. pozici, v závěru mu ale chyběly síly a dojel na konečném 25. místě. David Zadák vybojoval nakonec 35. místo v cíli a ze skupiny českých závodníků dojeli na druhém respektive třetím místě.

Další student vimperského sportovního gymnázia Jan Vastl dojel v hlavním závodě elity mužů na vynikajícím sedmém místě. Hned po závodě spolu se svým italským týmem Bianchi odletěl na první závod Světového poháru do australského Cairns.

Na závodníky týmu České spořitelny Specialized junior MTB teamu Vimperk čekají o následujícím víkendu první závody Kola pro život – Transbrdy. Nejlepší kadeti a junioři pak absolvují mezinárodní závody v rakouském Grazu.

Jiří Lutovský