V prvním závodě Českého poháru horských kol ve Městě Touškově získal tým ROUVY Specialized několik výborných umístění. Již ráno vyhrál kategorii Expertů Lukáš Říha a na třetím místě dojel Šimon Němec.

V elitním závodě žen nenechala Adéla Holubová nikoho na pochybách, že to se svojí nominací na olympijské hry myslí vážně a vyhrála s jasnou převahou o skoro dvě minuty před druhou Jitkou Čábelickou. Na výborném sedmém místě dojela Nela Viktorová i s handicapem pořezaného palce na ruce, který potřebovala na řazení.

V závodě juniorek velice příjemně překvapila Lucie Bořánková, prvním rokem mezi juniorkami, a v prvním závodě získala třetí místo, na šestém místě dojela Marika Pulkrabová, třináctá byla v cíli Kateřina Beyerová, kterou limitovala prodělaná virozá. Hned za ní, na čtrnáctém místě, skončila ve svém nejlepším výkonu Nikola Zárybnická.

Další týden absolvují závodnice tým, Adéla Holubová, Nela Viktorová a Kateřina Beyerová spolu s Tomášem Králem jako koučem techniky mistrovství Evropy v Rumunsku. Pak čeká celý tým závod na domácí půdě na Zadově a poté vyvrcholení jarní části sezony světový pohár v Novém Městě na Moravě.

Autor: Jiří Lutovský