Závodníci se představili na tratích vedených v lázeňském parku v Teplicích. Na startu se představili tradičně závodníci České spořitelny Specialized Junior teamu Vimperk a poměrně početnou výpravu do nejmladších kategorií vyslalo i LY-KO Prachatice.

„Mezi staršími žáky s přehledem zvítězil Oskar Marek, na 22. místě dojel Jan Sáska a 26. Tomáš Matějka. V kadetkách obsadily závodnice našeho týmu hned dvě místa na pódiu, na druhém místě dojela Tereza Sásková a na třetím Tereza Řezníková, devátá pak dojela Anna Podskalská. V kadetech vybojoval vynikající čtvrté místo Samuel Jirouš při jeho prvním startu v této kategorii. Na 19. místě dojel František Honsa, 27. Jaroslav Vondráček, 32. Karel Sýkora, 37. Vladislav Doležal. Závod juniorů byl pro náš tým velice úspěšný, od poloviny závodu figurovali závodníci v popředí a nakonec v cíli dojeli na druhém místě Jaromír Skála a na třetím Jakub Kadlec. Na 19. místě dojel Petr Matějka a 41. Ondřej Lutovský,“ shrnul úspěšné vystoupení vimperských závodníků v Teplicích trenér Jiří Lutovský s tím, že nyní absolvují junioři mezinárodní závody v rakouském Haimingu, které patří do světové série juniorů.

Neméně spokojeni přijeli z Teplic i prachatičtí závodníci, kteří vezou také jednu medaili. „Oproti loňské sezoně jsme vyjeli na pohár s početnějším týmem, představilo se osm dětí. Je to dáno hlavně tím, že se konečně žákovská kategorie rozdělila na starší a mladší žactvo. My máme především děti mladší, takže ve spojené kategorii to bylo loni hodně těžké,“ uvedl k účasti na závodě trenér LY–KO Prachatice Václav Dostál a pokračoval k výsledkům: „Vašek Dostál vybojoval stříbro v mladších žácích. S ním jel solidně i Bořek Šísl, který se zúčastnil první takto významné akce. Sice nebyl nikde v popředí, ale se závodem se dobře popasoval, líbilo se mi to. Mezi mladšími žákyněmi jela výborně Nela Viktorová. Je prvním rokem v kategorii a skončila pátá, nejlepší ve svém ročníku. S výkony závodníků jsem spokojen. Český pohár je přeci jenom technicky těžší než regionální závody, které jinak objíždíme. Prakticky je to zkrácený okruh dospělých, ze kterého je třeba ubráno to největší stoupání. Technické pasáže zůstávají.“

Pro prachatické závodníky je první závod v sezoně vždy náročný. Přecházejí ze sjezdového lyžování a na kole prakticky nemají natrénováno. „Je fakt, že jsme s lyžemi skončili před třemi týdny a na kole stihli jen jedno krátké soustředění při prodlouženém víkendu v Třeboni a hned jsme se vrhli do závodění. Věřím, že u nás bude progres největší, protože soupeři již na kole trénovali dávno před námi,“ věří Václav Dostál.

Mladí závodníci budou mít program hodně našlapaný. Čeká je Šumavský pohár, který čítá sedm závodů, do toho český pohár a další rámcové závody při různých akcích. „Šumavský pohár začíná již nyní o víkendu. Tam pojedou všechny děti od těch nejmenších. Vyzkoušeli jsme si závody na různých regionálních pohárech po republice a ten šumavský je kvalitou určitě hodně nahoře. Pro nás tedy jenom dobře, nemusíme jezdit za kvalitními závody nikam daleko. Pohárových závodů je hodně, do konce července máme snad jen dva víkendy volné. Vyjíždíme třeba i do Rakouska. Mrzí mě jen to, že se nebudou moci naši nejlepší závodníci představit u nás v Prachaticích v rámci dětských závodů při Bikemaratonu, protože budeme na Českém poháru v Praze, což je pro část závodníků prioritou. Závodit v Prachaticích budou tedy jen ti mladší,“ doplnil k plánům Václav Dostál.

Výsledky z Teplic – Mladší žákyně: 1. T. Kurnická (Žilina) 10:28,0, 2. K. Bedrníková (Veltěž) 10:28,9, 3. D. Hejhalová (Dukla Praha) 10:35,4, 5. N. Viktorová 11:14,917. L. Dostálová 13:27,3, 18. K. Štěpková (všechny LY-KO Prachatice) 14:11,4. Mladší žáci: 1. M. Fiala (Pitstop) 9:55,8, 2. V. Dostál (LY-KO) 10:26,3, 3. J. Slivka (Žilina) 10:30,1, 24. B. Šísl (LY-KO) 12:55,5. Starší žákyně: 1. M. Mišoňová (Veltěž) 23:55,3, 2. K. Vernerová (Author) 24:54,3, 3. M. Bojková (Bike 2000) 24:57,4, 12. J. Černohorská (LY-KO) 26:57,9. Starší žáci: 1. O. Marek (ČS Vimperk) 20:39,0, 2. T. Dudek (Merida) 20:50,3, 3. P. Němec (Bendl club) 21:09,6, 22. J. Sáska 24:46,1, 26. T. Matějka (oba ČS Vimperk) 25:15,0, 29. Z. Fiedler (LY-KO) 25:19,6.

Kadetky: 1. M. Kučerová (VRV Team) 32:49,0, 2. T. Sásková 33:17,2, 3. T. Řezníková 33:37,2, 9. A. Podskalská (všechny ČS Vimperk) 37:33,1. kadeti: 1. M. Štoček (Žilina) 40:12,2, 2. D. Zadák (Ostrov) 40:57,2, 3. J. Gavenda (Nutrend) 41:03,6, 4. S. Jirouš 41:28,2, 19. F. Honsa 44:53,8, 27. J. Vondráček (všichni ČS Vimperk) 47:29,5, 28. Z. Černohorský (LY-KO) 47:29,9, 32. K. Sýkora 48:31,7, 37. V. Doležel (oba ČS Vimperk) 50:22,6. Junioři: 1. M. Průdek (Nutrend) 1:03:47,1, 2. J. Skála 1:06:54,4, 3. J. Kadlec 1:07:13,3, 19. P. Matějka 1:12:57,4, 41. O. Lutovský (všichni ČS MTB Vimperk) -1 kolo.