Bikeři se v neděli sjedou do Vimperk k finálovému závodu Šumavského poháru MTB 2022, který se jede jako ROUVY Velká cena Vimperka MTB XCO. Pořadatelem závodu je Bike klub Vimperk a hlavním partnerem ROUVY. "Pro kategorie Muži Elite, ženy, junioři a juniorky  je tento závod skvělou možností, jak na závěr sezony získat cenné body do mezinárodního žebříčku UCI," uvedl ředitel závodu Jan Jedlička. Proto také přihlášky do závodu poslala celá česká špička MTB. "Na startu se objeví i zástupci německé, estonské či maďarské reprezentace," dodal Jedlička.

Celý program odstartuje v neděli 18. září dopoledne mládežnikými závody. Jako první vyrazí na svou trať v 9.30 hodin bikeři v kategoriích potěru U7. Postupně se vydají na trať další kategorie a půl hodiny před polednem vyrazí ze startovní čáry starší žactvo, kadeti, masters a muži hobby.

Hlavní závody startují po poledni. Ve 12.30 hodin vyrazí do závodu kategorie žen, juniorek a kadetek. Ve 14.30 hodin pak odstartují závody Elite mužů a juniorů. 

Zdroj: Zdeněk Formánek

Organizátoři zvou na poslední klání sezony i tradičně skvělé fanoušky, kteří cross country na Šumavě velmi dobře rozumí a dokáží udělat závodníkům skvělou atmosféru.