Pro maratonce na kolech budou opět připraveny dvě verze tratí, a to na 63 a 42 kilometrů. Trasy však budou oproti předchozím ročníkům pozměněné. Převýšení té delší bude 1580 metrů, kratší pak 1100 metrů. Pořadatelé se chtěli co nejvíce vyhnou vyasfaltovaným povrchům, a tak povede po asfaltu pouze jedna třetina trati. Nabídnou přitom krásné výhledy na šumavská panoramata, sjezdy rychlé i technické, ale i nelehká stoupání, bez nichž by závod nebyl závodem.

Pro závodníky na kratší trati bude připravena jedna občerstvovací stanice, na delší trati pak dvě. V cíli je pak ve startovném i něco k snědku a jako prémii za účast pak mají závodníci vstup do prachatického plaveckého bazénu za symbolickou desetikorunu.

Pro závodníky ve všech kategoriích na medailových místech jsou připraveny věcné ceny. Jako tradičně pořadatelé nezapomněli ani na netradiční ceny. Oceněn bude smolný vrchař, to znamená třináctý závodník v pořadí na horské prémii na Libíně. Ceny pořadatele získají ti, kteří dojedou v absolutním pořadí dlouhého závodu na prvním až třetím místě druhé poloviny startovního pole. Nebude porušena ani tradice tomboly, takže se mohou závodníci těšit na možnou cenu, pokud budou vylosováni.

Pořadatelé připravili i tentokrát trasy pro mladé závodníky, které budou vedeny v areálu Městského stadionu v Prachaticích a v jeho blízkém okolí. I tyto mládežnické závody si vždy našly oblibu a startu je v nich přes stovku závodníků.

Centrum závodu je na Městském stadionu v Prachaticích. Zde se mohou závodníci zaprezentovat již zítra mezi 19. a 21. hodinou. Startovní čísla si pak mohou vyzvednout v sobotu od 7.30 hodin. Hlav maratonská trasa má start v 10.30 hodin, její kratší varianta v 11 hodin a o pět minut později začnou vložené mládežnické závody.

Ke včerejší desáté hodině dopolední bylo do obou závodů dohromady přihlášeno 268 bikerů, z toho na dlouho trať 128 a krátkou 140, z celkového počtu závodníků to pak bylo 238 mužů a 30 žen. Další pořadatelé ještě čekají.