V sobotu se závodilo ve Zruči u Třemošné na Plzeňsku. Dopoledne letní biatlonisté běželi individuální závody s hromadnými starty, odpoledne se běžely štafety. V neděli se pak běžel rychlostní závod v Liticích u Plzně. Oba dny soupeře a soupeřky pořádně potrápili biatlonisté z vimperského Fischer Ski klubu Šumava, a to jak v kategoriích žactva, které střílí ze vzduchovek, tak v kategoriích dorostu, který střílí již z malorážek.

Ze sobotních závodů si přivezla 11. místo Lucie Eignerová (žákyně B). Další děvčata už brala jenom medaile: bronz Johanka Benešová (žákyně B), Denisa Nováková (žákyně C) a Evelína Daverná (dorostenka A). Stříbro Michaela Willmannová (dorostenka A) a zlato Karolína Daverná (dorostenka B). Fantastický závod pak v sobotu předvedla štafeta dorostenek ve složení E. Daverná, M. Willmannová a K. Daverná, když s přehledem zvítězily. Vimperské závodnice Fischer Ski klubu Šumava Vimperk v kategorii dorostenek zatím stále závodí za spřízněný klub biatlonu Staré Město pod Landštejnem, protože ve Vimperku nový biatlonový klub zatím nemá své malorážky.

Neděle byla pro letní biatlonistky z Vimperka ještě výživnější. Čtyři zlaté a jedna stříbrná. Lucka Eignerová se v neděli polepšila a v kategorii žákyň B vybojovala 6. místo. Své oddílové kolegyně přijel v neděli podpořit i Ondra Mánek, který si v nabité kategorii žáků C doběhl pro 7. místo. Stříbro v neděli brala Evelína Daverná, když výborně zastřílela bez jediné chyby. Všechny soupeřky pak za sebou nechaly Johanka Benešová, Denisa Nováková, Michaela Willmannová i Karolína Daverná.

Vimperský biatlon tak pomalu ale jistě nabírá na obrátkách a všichni věří, že brzy bude získávat medaile i na závodech Českého poháru nebo mistrovství republiky.