Závodilo se ve sprintu a sprintu s hromadným startem, a to v obou případech klasickou technikou. Po oba dny vjelo do stop přes tři stovky mladých biatlonistů z celé České republiky. Zajímavý byl především závod s hromadnými starty, kdy byli závodníci rozděleni do devítičlenných skupin a startovali ve dvouminutových intervalech.

Nejvíce medailí, a to osm, získali sice závodníci z Letohradu, ale podle zisku nejcennějších kovů zvítězili závodníci ze Zadova, kteří si přivezli tři zlaté medaile, stejně jako Krkonoše Vrchlabí. Suverénem kategorie patnáctiletých žáků byl zadovský David Eliáš, který vyhrál oba dva závody. Třetí zlato pro závodníky ze Zadova vybojovala Hanka Randáková v hromadném sprintu, která navíc získala ještě bronzovou medaili v sobotním sprintu.

„Vezeme super výsledky. V klasickém sprintu vyhrál David Eliáš, stříbro bral Jakub Bouška, bronz Hanka Randáková a Ondra Šilha. Navíc skončila Johanka Satoriová pátá, Karolína Boušková sedmá a Agáta Tušlová osmá. V neděli zopakoval prvenství David Eliáš a k němu se přidala Hanka Randáková. Druhý byl znovu Jakub Bouška, sedmá místa braly Karolína Boušková s Agátou Tušlovou, osmé Ondra Šilha a šestnácté Johanka Satoriová. V oddílech jsme na krásném čtvrtém místě ze šestatřiceti oddílů z celé republiky. V jednotlivcích vede pohár David Eliáš, druzí jsou Jakub Bouška a Hanka Randáková,“ shrnula výborné výsledky závodníků ze Zadova Petra Frühaufová.