Republikový šampionát odstartoval Mix team sprinty. V soutěžích dorostu obsadili závodníci ze Zadova 13. a 14. místo ze 41 startujících štafet.

Druhý den byly na programu individuální závody ve sprintu. A v nich to již cinklo. "Skvěle si vedla Agáta Tušlová, která se stala Vicemistryní České republiky, když vybojovala stříbrnou medaili," vyzdvihla nejlepší výsledek zadovských biatlonistů ve sprintu trenérka Petra Frühaufová. Velice dobře si vedla i Hanka Randáková na 6. místě, Ondřej Šilha bral mezi dorostenci 36. příčku.

A medailová radost přišla i v závodě s hromadným startem. "Tentokrát vybojovala stříbro a stala se Vicemistryní České republiky Hanka Randáková. Agáta Tušlová brala šesté místo a v celkovém pořadí biatlonového Českého poháru skončila na výborném 9. místě," dodala k závěrečnému dni šampionátu Petra Frühaufová.

Obě děvčata, která přivezla mistrovské stříbrné medaile, jsou současně studentkami Sportovního gymnázia ve Vimperku.

Zdroj: Biatlon Zadov