Biatlonisté ze Zadova si vedli v Novém Městě na Moravě na jedničku.Biatlonisté ze Zadova si vedli v Novém Městě na Moravě na jedničku.Zdroj: Biatlon ZadovZávodníci klubu Biatlon Zadov se představili v sobotu poprvé v disciplíně biatlonkros, což je trať plná překážek, skoků, slalomu a střelby. V neděli závodili ve sprintu. Za podpory Jihočeského kraje vyrazilo osmičlenné družstvo.

Nejlépe si vedli Jana Randáková a Šimon Macek, kteří si z Vysočiny přivezli každý dvě zlaté medaile v kategorii W13 a M13. Po dvou závodech oba vedou výkonnostní žebříček a jsou jedničkami ve své kategorii.

Hanka Randáková osartovala sezonu skvěle. Má jistou nominaci na MSJ.
Hanka Randáková má za sebou skvělý start sezony i s kvalifikací na MSJ

Eva Dosedělová odstartovala sobotním závodem svoji skvělou formu a obsadila 8. místo, v nedělním závodě skončila na 10. místě. V sobotním závodě si vyjela první výkonnostní třídu a v žebříčku je průběžně na 8. místě. Další závodníci Biatlon Zadov František Břečka, Ellen Břečková, Alexandra Kálalová a Nikola Řežábová se i při velmi dobré střelbě pohybovali kolem 35. místa a svými vyjetými body přispěli v soutěži družstev ČR ke krásnému 11. místu ze 42 klubů!

Autor: Petra Frühaufová