Podařilo se to například Berenice Drhové (ročník 2005) ze ZŠ Zlatá stezka Prachatice 240, která vyhrála okresní kolo OVOV a na ZODM reprezentovala Jihočeský kraj ve skicrossu.

„Odznak všestrannosti se mi líbí především rozmanitostí disciplín, které se musí zvládnout. Trénovali jsme na něj ve škole a pomohlo mi to i v mých sportech, které dělám,“ uvedla Berenika a doplnila: „Zimní dětskou olympiádu jsem si užívala, byla to super atmosféra mezi skvělými sportovci.“

Berenika Drhová.Zdroj: Deník / Vladimír KlímaBerenika Drhová, žákyně ZŠ Zlatá stezka Prachatice 240, vyhrála okresní finále OVOV a nyní reprezentovala jihočeský kraje na ZODM ve skicrossu.

„Odznak všestrannosti jsem absolvovala již rok předtím, takže jsem disciplíny znala. Navíc jsme hodně ve škole disciplíny trénovali s paní učitelkou Karbusovou,“ potvrdila Berenika Drhová, že se ve škole přípravě na odznak všestrannosti hodně věnují. V okrese svou kategorii vyhrála a postoupila do krajského finále v Táboře. „Tam už bylo více disciplín. Celkově to bylo takové větší, hodně lidí, super atmosféra. Moc se mi to líbilo,“ chválila si krajské kolo prachatická sportovkyně.

Ve škole, kam Berenika chodí, se přípravě na OVOV hodně věnují. „Testování OVOV pravidelně zařazujeme do výuky od třetí až po osmou třídu. Některé disciplíny pravidelně vkládáme i do rozcviček, nebo jako doplňkové disciplíny na stanovištích. Už od první třídy se děti učí přeskoky přes švihadlo, driblink s míčem, odrazy, posilují, aby zvládly správnou techniku, která se musí dodržovat,“ potvrzuje Magdalena Karbusová, učitelka ZŠ Zlatá stezka 240, že je OVOV výbornou myšlenkou a doplňuje: „Berenika je velmi talentovaná, patří mezi skromné dívky a je ochotná poslouchat rady od učitele i od trenérů. Proto se s ní dobře pracuje a zvládá disciplíny tak, že se její technika vylepšuje a zvyšuje se její výkonnost každou následující hodinu. Je vždy ochotná se naučit nové prvky a je jí jedno, zda je to gymnastika nebo jiná sportovní dovednost, to vše zvládá s úsměvem na tváři. Nemá strach a nevadí jí, pokud musí hrát míčové hry i proti chlapcům, proto si myslím, že testování OVOV je přesně parketa pro ni, tam musí zvládnout všestrannost a to jí baví.“

Jubilejního 10. ročníku H.B. cupu stolních tenistů se první den zúčastnilo více než odmdesát hráčů.
OBRAZEM: Stolní tenisté mají za sebou jubilejní H.B. cup


Na olympiádě mládeže Berenika soutěžila ve skicrossu. Ten není jednoduché v podmínkách na Prachaticku trénovat. „Jezdíme lyžovat na Hochficht, kde se trénovat dá. Není to úplně skicross, ale je to podobné,“ uvedla Berenika k tréninku. „Přímo na olympiádě pak byla skvělá atmosféra. Na závod přijela televize a bylo to jako na velkých závodech, všude kamery, rozhovory,“ vyprávěla nadšeně Berenika. Jen ji mrzí, že se nedostala na jiné sporty. „Náš areál byl daleko od ostatních, takže jsme se jinam nedostali,“ dodala Berenika s tím, že zajímavé bylo i setkání s Tomášem Vernerem, který byl na slavnostním zahájení dětské olympiády. „Celkově byla výborná atmosféra a všude bylo vidět, jak již všichni prožívají přípravy na velkou olympiádu v Koreji.

Pro Bereniku však není setkání s ikonami českého sportu již nic nového. Setkala se například i s Mistryní světa na 400 metrů překážek Zuzanou Hejnovou. „Potkala jsem jí na lyžích na ledovci. Naše trenérka Lenka Dostálová se s ní dobře zná, a tak nás se Zuzkou seznámila. To byl ohromný zážitek, navíc byla moc pohodová a skvělá.

Ale zpět k malé olympiádě, i z té si děti přivážejí spousty zážitků a Berenika není výjimkou. „Na skicrossové trati byl v závěru skok, který hodně vykopával do výšky. Nějak jsem to neustála a spadla. Stane se,“ vyprávěla s úsměvem Berenika s tím, že zpočátku znala jen kolegyni z klubu Lucku Dostálovou, která jela ve starší kategorii, ale nakonec si tak našla plno dalších kamarádek.

Děti v Horní Vltavici řádily při karnevalu.
Děti ve Vltavici se bavily s kejklířem i mumií

„Bereniku jsem na olympiádě bohužel nesledovala, protože moc televizi nezapínám. Ale když se vrátila, tak mi vše vyprávěla i se zážitky, které nikdo nemohl vidět na obrazovce, ale které jen ona mohla vnitřně prožít. Mám z ní radost, protože ona si vše užila a hlavně se jí neztratil ten její nezapomenutelný úsměv, kterým všechny odzbrojí,“ doplnila M. Karbusová.