HBC Prachatice Highlanders B – SK Hospříz 7:0 (0:0, 2:0, 5:0). První třetinu domácí byli jako opaření, hosté pálili jako u Verdunu a nebýt fantastického Víti Kacetla a jeho sedmnácti zákroků, mohlo to být 0:3 a nebylo co řešit. Druhá třetina se nesla v duchu pálení šancí a souboje s gólmanem Maršíkem. Další přesilovku mohl využít osamocený Bednář, ale hostující brankář na čáře čaroval. Jeho kouzlo ale odčaroval až ve 20. minutě kapitán Kott, který si vybojoval prostor před brankou a trefil přesně – 1:0. Ve 26. minutě poté přidal uklidňující druhý zásah Radek Sitter a do kabin domácí šli o něco veselejší. Třetí část již byla plně v režii Horalů a po brankách Kotta (31.minuta), Petra Bárty (41.), Václava Krotkého (41.) a kompletaci hattricku Radka Sittera (43. a 44.minuta) se ujali vedení v sérii 1:0.

Sestava: Kacetl (24/24), Pixa – Bušek, Eichner, P. Bárta, Krotký, R. Sitter – Bednář, V. Mráz, Kott, Matoušek, P. Mráz – Poustka, Hebík.

HBC Prachatice Highlanders – SK Hospříz 5:2 (0:1, 3:1, 2:0). Před druhým soubojem se scházeli v kabině poněkud „ospalí“ hráči a i když trenér při rozcvičce dělal, co mohl, probrat se mu je nepodařilo. A tak již zkraje 3. minuty nechala nedůrazná obrana vykličkovat kolem tyče před branku J. Málka, který poprvé ve čtvrtfinále překonal Kacetla – 0:1. To hostím samozřejmě pomohlo a měli i další šance, naštěstí bez využití. Až v 18. minutě se podařilo vyrovnat Matouškovi, který byl před brankou první u dorážky – 1:1. Za tři minuty potom pálil Kott a jeho střelu tečoval velice šťastně Petr Mráz mimo dosah brankáře Maršíka – 2:1. Vzápětí mohl přidat pojistku kapitán Kott, jeho střela však skončila pod ležícím brankářem na čáře u tyče. Přesto, že rozhodčí ukázal do branky, po sportovním přiznání domácích hráčů ji zase odvolal. A jelikož každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, přišlo ve 27. minutě vyrovnání – krásnou kombinaci hostí zakončil do prázdné opět nikým nehlídaný Michal Čadek – 2:2. Hned za minutu se ale zřejmě hokejbalový bůh slitoval a kapitán Kott, který dostal nebezpečně moc prostoru, překlopil vedení na stranu Horalů – 3:2. Ve 36. minutě pak upláchl Radek Sitter a vykoupal Maršíka – 4:2. Závěrečnou power play poté ukončil gólem do prázdné Vít Matoušek a pojistil druhý bod v sérii pro domácí – 5:2.

Sestava Horalů: Kacetl (18/20), Pixa – Bušek, Poustka, Kott, Matoušek, P. Mráz – Bednář, V. Mráz, P. Bárta, Krotký, R. Sitter – Petr Valenta, Hebík, Kubička.

Josef Parkman