V roli mírného favorita vstupovalo do utkání béčko prachatických Horalů. Vikingové přijeli pouze se třemi hráči na střídání a na prachatickém plastu, na který se po celé utkání snášely sněhové vločky, si museli připadat jak na ledové ploše.

Domácí od začátku utkání určovali vývoj zápasu. Ale i přes převahu v první třetině skórovali pouze jednou, navíc z přesilové hry. Vikingové se spíše věnovali bránění a ohrožovali prachatickou branku především střelami od modré. I ve druhé třetině pokračovala domácí převaha a po dalších dvou brankách Horalů bylo víceméně jasné, že body zůstanou pod Libínem.

Ve třetí třetině domácí zvýšili z další přesilovky a nejzajímavější momenty přišly ve 44. minutě. To během dvaceti vteřin padly tři góly. Nejprve se v rozmezí šesti vteřin dvakrát trefili domácí a hned nato na konečných 6:1 snižovali hosté. Domácí se výhrou posunuli na páté místo tabulky.

HBC Prachatice B - Vikings ČB 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Branky:
8:01 Bárta (Keresteš), 23:45 Reindl (Bárta), 26:31 Dojčar (Sitter, Valenta), 39:14 Sitter (Turek, Valenta), 43:23 Trojan (Bárta, Reindl), 43:29 Trojan (Reindl) - 43:43 Nedvěd (Kolář, Rajdl). Vyloučení: 2:4. Využití přesilovek: 2:0. Střely na branku: 41:11.