Od prvních vteřin to byla v Highlanders aréně pořádná bitva. Nechyběly pěkné akce ani tvrdé souboje u mantinelů. Větší střelecká aktivita byla na holích Písku, který se také dostal již v 5. minutě do vedení z přesilovky. Domácí stejnou mincí odpověděli ve druhé třetině a dokonce se jim podařilo v této části hry skóre otočit ve svůj prospěch.

V závěrečném dějství se čekal tlak favorizovaných hostů. Ale naopak přišla třetí branka domácích. Na tu hosté brzy odpověděli, ale domácí znovu rychle odskočili. Písek se ve 38. minutě znovu dostal na rozdíl jediného  gólu, ale další gól již nedokázal vstřelit, a tak zůstaly všechny body pod Libínem.

HBC Prachatice B - HC ŠD Písek 4:3 (0:1, 2:0, 2:2). 21. Dojčar, 27. Dojčar, 35. Štěpánek, 37. Dojčar - 5. Gába, 36. Hromádka, 38. Čapek. Vyloučení: 5:5. Využití přesilovek: 1:1. Střely na branku: 30:40.