HC Rosa ČB – HBC Prachatice Highlanders B 6:3 (2:2, 3:0, 1:1). Úvodní čtvrtfinálový souboj začala prachatická rezerva téměř v plné sestavě (chyběl pouze Janda) výborně. Ve 4. minutě nahodil do pásma míček Paule, gólman Kaňka pro něj vyběhl daleko z brány, u „oranžády“ byl však rychleji Vladislav Plouhar a snadno kličkou zavěsil do prázdné – 0:1. V 9. minutě pak vyslal Matoušek do úniku Václava Mráze, který trefil přesně do šibenice – 0:2. V ten moment ale hosté úplně přestali hrát a do té doby stejně utlumení domácí se zvedli, když se v 10. a 14. minutě prosadil ze stejné pozice před brankovištěm matador Petr Konečný – 2:2.

Misku vah pak překlopil po minutě a půl prostřední třetiny Martin Kubeš, jehož „odmítl“ bránit Matoušek a tak mohl z pravého kruhu vypálit nad Kacetlovo rameno – 3:2. Za necelou půlminutu pálil Martin Kubeš za modrou čárou a jeho „plavací“ střela si našla cestu až za Kacetlova záda – 4:2. Třetinu hrůzy pro prachatické béčko zakončil ve 27. minutě Jan Kutlák, který nádherně střelou pod víko zakončil únik dva na jednoho – 5:2.

Zkraje třetí třetiny se hostům při dohrávané přesilovce podařilo snížit, když Petr Bárta nacentroval před bránu, David Trojan byl dostatečně důrazný a dostal míček se štěstím za čáru – 5:3. Bohužel ve zbytku třetiny byli v útoku naprosto bezzubí, málo se tlačili do střelby, naopak domácí v 39. minutě zatloukli poslední hřebíček do rakve. Kacetl vyrazil střelu, pak fantasticky vykopl betonem z prázdné i dorážku Františka Keclíka, ale na jeho opakovaný pokus už byl krátký – 6:3.

Sestava Horalů: Kacetl (23/29), Kolka – Eichner, V. Mráz, Trojan, P. Bárta, Šmídmajer – P. Mráz, Bílý, Matoušek, Kott, Kadlec – Krotký, Paule, Plouhar

HC Rosa ČB – HBC Highlanders Prachatice B 2:1 (1:0, 1:0, 0:1). Druhé čtvrtfinále naopak načali bleskově hráči domácí Rosy. Když Kubeš s Kutlákem donutili už po 16 vteřinách chybovat obranu Horalů, druhý jmenovaný zpoza branky „nalil“ před branku Pavlu Trnkovi a ten nedal Kacetlovi šanci – 1:0. Hosté nesložili zbraně, celý zápas dřeli a snažili se střílet, ale vždy trefili dobře postaveného Kaňku, ze kterého udělali bezmála reprezentační hvězdu.

Ve 20. minutě se v oslabení po špatné komunikaci a nedůrazném vyhození P. Bárty dostal k míčku Bína, ten přihrál Martinu Kubešovi, který z modré trefil milimetrovou „dálnici“ na zadní tyč (od té se míček odrazil za Kacetlova záda) – 2:0.

Pro třetí třetinu hosté zamíchali sestavou, stáhli hru na dvě pětky a přineslo to ovoce. Kapitán Kott rozvážně držel míček, předal V. Mrázovi, který pronikl do pásma, prohodil na střed Vítu Matouškovi a ten „z první“ trefil horní růžek – 2:1. Ve zbytku zápasu měli hosté ještě několik vyložených šancí, ale vždy chyběl kousek, na druhou stranu měli i štěstí, když samostatný únik domácího borce jen zázrakem neskončil v síti. Ani závěrečná power play nic nezměnila na tom, že si domácí připsali i druhou výhru.

Sestava Horalů: Kacetl (21/23), Kolka – Eichner, Paule, Trojan, P. Bárta, Šmídmajer – Dojčar, Bílý, V. Mráz, J. Sitter, Matoušek – Kott, P. Mráz.

„V prvním čtvrtfinále byl hlavní problém v našich hlavách. Poměrně rychlé a snadné vedení nám paradoxně uškodilo. Místo, abychom využili domácího útlumu, jsme se poslali pod deku sami, nechali vyloženě trapně dvakrát stejně domácí vyrovnat, převzít iniciativu a ti nás už do konce zápasu, krom využité přesilovky, k ničemu nepustili. Celý zápas jsme však působili mdle, bezkrevně, jako bychom si ani neuvědomili, že začalo play off. Proto jsme po zásluze prohráli. Druhý zápas už byl o něčem jiném, dvěma hrubicemi jsme opět darovali domácím náskok, ale kdybychom proměňovali šance, vůbec nás to nemuselo mrzet a mohli jsme klidně vyhrát 5:2. Ale jako už tolikrát na kdyby se nehraje. Nasazení, bojovnost a přístup byl však úplně jiný než v sobotu. Zatím to však nestačí a zkušenost veteránů z Rosy vede nad naším dravým mládím,“ komentoval zápasy prachatický trenér Pavel Študlar.

MČR starší žáci: Datels Blatná – HBC Prachatice Highlanders 4:0 (3:0, 0:0, 1:0). Starší žáci zakončili základní část soutěže porážkou, ale ta nic nezměnila na jejich postupu do play off. V něm se utkají již tento víkend se stejným soupeřem. První utkání se hraje opět v Blatné v sobotu od 10.00 hodin.

Josef Parkman