Ski areál Kvilda přivítá závodníky základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií, kteří nejezdí registrované závody. Znovu se pojede ve čtyřech kategoriích chlapců a čtyřech kategoriích děvčat.

Nejmladší kategorie je vypsána pro předškolní děti, druhá pak pro děti od šesti do devíti let, třetí pro školáky od deseti do třinácti let a nejstarší pro lyžaře amatéry od čtrnácti do šestnácti let.

Sjezdovka v Kvildě bude v tomto roce již pátým místem konání závodu Bázumského poháru. Závodníci se již představili v Horní Vltavici, v Kubově Huti, Českých Žlebech a ve Strážným. I když ne vždy přálo ideální lyžařské počasí, podařilo se pořadatelům jak jednotlivých závodů, tak i celého seriálu všechny závody uskutečnit za kvalitních podmínek.

Záštitu nad posledním závodem přebrala Obec Kvilda, a tak jako i v předchozích kláních mikroregion Horní Vltava Boubínsko.

Pořadatelé zvou všechny milovníky alpského lyžování do Kvildy na výborně připravenou sjezdovku spravovanou Ski Kvilda s tím, že prezentace závodníků do všech vypsaných kategorií se uskuteční od 8.30 do 9.30 hodin v závodní kanceláři. První závodník vyrazí na trať v 10 hodin, přičemž další startují v intervalech jedné minuty.

Průběžné pořadí všech kategorií je vyrovnané, a tak se můžeme těšit na zajímavé boje o celkové umístění v Bázumském poháru pro soutěžní ročník 2013.