Na svahu, který je shora náročný a přechází přes zajímavou horizontální vlnu, dává trati nádech jedné z nejtěžších v celém komplexu čtyř závodů. Trať, která měla 22 branek a byla velmi těžká, neboť po pátečním dešti a nočním mrazu řádně přituhla. Naštěstí domácí ji připravili již den předem. Ač ji organizátoři natočili pomalu, i tak byla trať náročná.

Třicet sedm závodníků se s tratí pralo statečně a všichni ukázali, že po dvou měsících na lyžích střední carvový oblouk zvládnu dokonale. Kluci i dívky předvedli solidní styl a zejména na nejstarší kategorie chlapců i slečen byla vynikající podívaná.

Závod v Horní Vltavici skončil těmito výsledky:
Vítězové Nad kovárnou jsou Jaroslav Mach, který dal krásný dárek k narozeninám. Tereza Kabourková, Ondřej Sajfrýd, Veronika Nováková, Petr Sochor, Ludmila Kozlová, Jakub Valíček a Michaela Šulecová. Závodníky dekoroval místostarosta obce Tomáš Kantůrek, který dětem poděkoval za krásné výkony a rodičům za to, že je dovezli na tento závod.
Celkoví vítězové za čtyři závody jsou: Jaroslav Mach, Tereza Kabourková, Adam Novotný, Julie Štěpányová, Matěj Cabejšek, který poslední závod odjel se zlomenou rukou a má za to u všech veliký obdiv. Ludmila Kozlová, Matěj Němec a Michaela Šulecová. Ceny předávali Zdeňka Lelková, ředitelka závodu, Martin a Michal Černých a Lenka Řežábková za SKI klub Šumava Volary.
Absolutním vítězem IX. ročníku se stala Michaela Šulecová z Prachatic, která letos bojovala s Jakubem Valíčkem, a v závěru závodů dominovala.

Jako každý rok nás opouští závod žáci devátých tříd, mnozí z nich jezdili několik let a zejména u nich je vidět velký pokrok. Rok od roku to bylo lepší a například dvounásobný vítěz poháru Matěj Mašek dnes jezdí v Rakousku za jeden tamní klub. Své mistrovství ale předvedli všichni závodníci a už se spolu s pořadateli těší na jubilejní desátý ročník. Sice ho budou čekat změny, ale oslava desítky bude určitě důstojná.

Mediální partnerem byl jako tradičně Prachatický deník. Generálním sponzorem městys Strážný v čele se starostkou Jiřinou Králikovou. Poděkování patří starostům Kubovy Huti Zbyňku Klosemu, Horní Vltavice Pavlovi Kramlovi a Stožce Miroslavu Karabcovi za výbornou přípravu a krásné ceny, SKI klubu Šumava Volary za vynikající úpravu a podmínky v areálu na Českých Žlebech.

Ladislav Beran