Závod, který letos poprvé překonal padesátku závodníků začal v pravém šumavském počasí. Nejdříve vítr, sněhová přeháňka, ale s prvním závodníkem přišlo vyjasnění a teplota nad bodem mrazu. Výborně připravená trať zaměstnanci SKI klubu Šumava Volary, vybízela k velmi solidní technice, a ta přišla.

Závod zahájil hlavní rozhodčí Ladislav Beran, který vysvětlil pravidla, a jelo se na trať na prohlídku. V samotném závodě se čekal úporný boj s tratí, ale byl to pravý opak. Od nejmladší kategorie to naši lyžaři pojali bravurně a rychle. Závod byl bez pádů, což ukázalo, že naši nejmladší lyžaři bravurně řezaný oblouk zmákli. V sobotu se na trať spustily děti nejen z našeho regionu, ale z Písku, Strakonic, Berouna a rovněž hlavní město ČR Praha mělo svého zástupce.

Mezi jedenapadesátku chlapců a dívek zavítal i bývalý starosta Horní Vltavice Jiří Fastner, který před devíti lety společně se Zbyňkem Klosem společně Jaroslavem Machem závod založili.

Dekorování nejlepších se zhostili Miroslav Karabec starosta obce Stožec, Jiří Klazar za SKI klub Šumava a ředitelka závodu Zdeňka Lelková. Hodnotné, ceny, kterých bylo tolik, že je nebylo možno unést připravili pro děti sponzoři ze Šumavy.

Vítězové třetího závodu:
Dominik Sajfrýd, Strakonice; Sára Valíčková, Volary; Veronika Nováková,- Houžná; Lukáš Novotný, Kubova Huť; Jan Beran, Kubova Huť; Ludmila Kozlová, Prachatice, Michaela Šulecová, Prachatice a Jakub Valíček, Volary.
Třetí závod Bázumského poháru, kde je Prachatický deník mediálním partnerem, v Českých Žlebech se vydařil a pořadatelé se těší na velkou tečku. Ta bude 23. února v Horní Vltavici.

Ladislav Beran