Přestože pořadatelé pamatovali na vše a závod byl po technické i organizační stránce skvěle připraven, o vzrušení se postaralo počasí. „Bylo příšerné. Celou noc lilo a ještě v noci jsme zvažovali, zda to neodpískáme. Ráno naštěstí déšť ustal a rozhodli jsme se, že závod uspořádáme stůj co stůj. Přeci jenom jde o první kolo, a kdo ví, jak to bude s počasím za čtrnáct dní ve Strážném," komentoval oblevu starosta Kubovy Huti Zbyněk Klose s tím, že dík patří Horské službě, která zde odvedla velký kus práce. Spokojen byl nakonec i Jaroslav Mach, jenž stál u zrodu celé akce.

Přes nepřízeň počasí se totiž přihlásilo třiadvacet závodníků ve věku od šesti do patnácti let. „Závod plní své cíle. Jednak podporuje zájem o sjezdové lyžování u místních dětí a umožní jim ochutnat atmosféru velkých závodů a navíc propaguje malé lyžařské areály. Ukazuje, že i ony umí připravit zajímavou akci," zhodnotil Mach tříletou existenci poháru.

Lyžařské klání, které se vzhledem ke sněhovým podmínkám přesunulo na školní svah, bylo rozděleno do šesti věkových kategorií, v nichž kralovali Kryštof Satorie, Anna Korandová, Adam Kříž, Lenka Piklová, Jaromír Kříž a Simona Mikešová. Více foto na www.prachaticky.denik.cz.

Jaroslav Pulkrábek