Tak trochu ve stínu slavné Tour de France se jel v sobotu v Blatné jubilejní 10. ročník memoriálu Christiana Battaglii, který je součástí Českého poháru v silniční cyklistice. Sedmý a zároveň předposlední díl letošního seriálu suverénně ovládli jezdci stáje Bauknecht-Author, kteří obsadili první tři místa!
Nutno však podotknout, že na startu chyběli závodníci konkurenční Dukly Praha včetně dosavadního lídra absolutního pořadí Milana Kadlece. Podle organizátorů dali závodníci této stáje přednost zahraničnímu závodu.
Mezi sedmdesátkou cyklistů nechyběli ani čtyři Jihočeši, Michael Boroš, Jakub Skála, Ondřej Vobora a Michal Bednář z ČEZ CT Tábor. Z nich v úmorném vedru dokončil závod jen Boroš, který dojel šestnáctý.
Hned v prvním z celkových jedenácti patnáctikilometrových okruhů se od hlavního pole odpoutala pětice závodníků. Zechmeister a Hunal z Bauknechtu, Okrouhlický ze Sparty, příbramský Smola a Turek z Favoritu Brno.
Vedoucí skupina si držela více než dvouminutový náskok před zbytkem startovního pole a dlouho to vypadalo, že nikdo z hlavního pelotonu nebude mít dost sil, aby se pustil do jejího pronásledování.
„Myslím, že vyhraje Bucháček. Má velkou šanci dotáhnout se na čelo průběžného pořadí," tipnul si Bohumil Ťoupalík, muž, který se aktivně na organizaci závodů Českého poháru podílí.
Do cíle závodníkům v tu chvíli scházelo zhruba 60 kilometrů. A Tomáš Bucháček krátce na to skutečně zabral. Spolu se svým týmovým kolegou Hoškem a dalšími dvěma jezdci se pustil do stíhání vedoucí pětice a v devátém okruhu již byla vedoucí skupina devítičlenná.
Závodníci Bauknechtu dál pokračovali v pekelném tempu a jejich konkurenti začínali odpadat. Proroctví muže, jehož vnuk Adam patří ke světové špičce juniorského cyklokrosu, se téměř naplnilo.
Favorit Bohumila Ťoupalíka Tomáš Bucháček byl v cíli druhý těsně za vítězným Martinem Hunalem. Nadvládu jezdců Bauknechtu potvrdil třetím místem Josef Hošek.

Výsledky 7. dílu v Blatné: 1. Hunal 3:59:01, 2. Bucháček, 3. Hošek (všichni Bauknecht-Author) oba stejný čas, 4. Schlegel (Favorit Brno) +46, 5. Zechmeister (Bauknecht-Author) +52, 6. Turek (Favorit Brno) +1:00, 7. Červenka (Sparta Praha), 8. Smola (CK Příbram – Fany Gastroservis) oba +3:55, 9. Okrouhlický (Sparta Praha) +3:57, 10. Kadúch (Bauknecht-Author) +6:07.