Basketbalisté Lions Jindřichův Hradec rozehráli již třetí čtvrtinu základní části a těžká série venkovních zápasů pokračovala v neděli na palubovce Prostějova. „Venku se nám hraje skoro lépe než doma, takže hrát na hřišti soupeřů nám nevadí. Proč se nám daří venku lépe, to nikdo z nás neví. Jisté ale je, že venkovní výsledky jsou lepší," říká hráč Lions Petr Šlechta.
To platilo především o první polovině základní části. Lvi sehráli venku deset zápasů a šestkrát si užívali radostný návrat domů.
Poslední tři utkání v halách soupeřů však Jindřichův Hradec prohrál. „Hráli jsme v Pardubicích, v Děčíně a teď v Prostějově a to jsou týmy z absolutního čela tabulky," má po ruce vysvětlení Šlechta. Doma žádný z těchto tří týmů letos ještě nezaváhal a třeba Prostějov dokázal v osmém kole před vlastními diváky porazit senzačně i Nymburk.
„Naštěstí se nám podařilo zvládnout domácí utkání proti Svitavám a to bylo moc důležité," připomíná Šlechta vydařené loučení se starým rokem.
V posledním utkání v Prostějově si domácí Hanáci vytvořili osmibodový náskok již v první čtvrtině a ten již nepustili. Jindřichův Hradec nakonec prohrál 85:77.
„Dostávali jsme příliš hodně lehkých košů. Při našich pokusech o útočný doskok se míč často odrážel k hráčům soupeře a ti pak chodili sami na koš," vidí hlavní důvody porážky jindřichohradecký basketbalista.
Jihočeši většinou útočili do plných, s domácí obranou se rvali statečně, leč občas jim při střelbě chyběla i potřebná dávka štěstí. „V jednu chvíli jsme stáhli domácí náskok na čtyři body a v tu chvíli jsme věřili, že by to mohlo jít, ale jak říkám, díky lehkým košům soupeř znovu odskočil a o tom to celé bylo. Stálo nás to hodně sil, protože na každý náš koš jsme se dost nadřeli, zatímco Prostějov bodoval o poznání snadněji," vrací se k zápasu Petr Šlechta.
Těžká venkovní série však ještě nekončí. V sobotu jedou jindřichohradečtí basketbalisté k dalšímu extraligovému zápasu do Opavy. „Jsme ve formě a věříme si. Určitě tam budeme chtít vyhrát," má jasno Petr Šlechta.
V posledních zápasech venku se sice Lvům tolik nedařilo, na sever Moravy ale Jihočeši v poraženecké náladě rozhodně cestovat nemusí.
Všichni si vzpomínají na 11. říjen loňského roku. Předchozích čtyři zápasy Jindřichův Hradec prohrál a až v pátém kole právě v Opavě uspěl v prodloužení. „Tenkrát jsme ještě nebyli v takové herní pohodě jako dnes a tehdy jsme to se štěstím spíš ubojovali. Tentokrát bychom do toho chtěli dát víc herního umu," vzpomíná na první vzájemné měření sil Šlechta.
V listopadovém domácím utkání Lvi Opavu porazili 81:78 a právě na výkon v tomto utkání by Lions rádi v sobotu navázali. „Myslím, že víme, jak na ně zahrát," věří mladý hráč Lvů.
V Opavě bude jeho spoluhráčům chybět domácí divácká podpora. Publikum bude naopak hnacím motorem opavského mužstva. Šlechtovi to však příliš nevadí. „Fandění našich fanoušků nám sice v Opavě bude chybět, na druhou stranu v některých domácích zápasech nám podpora příznivců neudělala zrovna dobře. Byli jsme příliš nahecovaní, nechali jsme se strhnout k útočení a dobře rozehrané zápasy jsme potom kvůli chybám v obraně ztratili," říká.
Další program: Sobota: Opava – Jindřichův Hradec, Kolín – Brno. Neděle: Prostějov – Děčín, Ústí nad Labem – USK Praha. Pondělí: Svitavy – Ostrava