Znamená to, že po rozdělení tabulky na dvě části budou Lvi hrát ve skupině A2 společně s ostatními celky, které se umístily na 7. –  13. místě. Výsledky základní části se započítávají a první čtyři týmy mají šanci zapojit se do bojů o titul. Basketbalistům Lions tedy stačí poskočit o příčku výš, aby se dostali do předkola play off.
V tuto chvíli ještě není známa podoba Mattoni NBL pro příští ročník, ale nyní to vypadá tak, že poslední dvě mužstva skupiny A2 budou pravděpodobně  hrát baráž o Mattoni NBL. O dosavadním průběhu sezony jsme si povídali s trenérem basketbalistů Lions Jindřichův Hradec Karlem Forejtem.

Jak se vám zatím daří naplňovat vaše předsezonní cíle?
Vždycky je co zlepšovat. Máme na kontě sedm výher a sedmnáct porážek. Teď už půjde do tuhého, protože přichází rozhodující část sezony, ve které se rozhodne, zda byla úspěšná, či nikoliv. My věříme, že se nám podaří do předkola play off probojovat.

Co vám v dosavadním průběhu ligy udělalo největší radost a co vás naopak zklamalo?
Potěšilo mě hlavně to, že po celou základní část jsme drželi velmi dobré celkové skóre. Odehráli jsme řadu velice vyrovnaných utkání, která jsme však nedokázali vyhrát. S tím spokojeni být nemůžeme. Myslím si, že v tom konečném součtu jsme mohli mít o dvě až tři vítězství víc.

Co říkáte úrovni Mattoni NBL?
Překvapilo mě, že letošní ročník je velice vyrovnaný. Suverénní je stejně jako každý rok Nymburk, ale ostatní týmy jsou již srovnatelné. Často se stává, že celky z nižších pater si vyšlápnou na týmy ze špičky tabulky.

Neudělal vám teď trochu čáru přes rozpočet odchod Radima Kramného?
Já to beru spíše pozitivně. Před sezonou jsme angažovali dva vysoké pivoty a časem se ukázalo, že jsme pro ně velice těžko hledali minutáž na hřišti. Odchod Radima je dobrý jak pro něho, tak i pro náš klub. On potřebuje hrát  a my naopak můžeme naplno využít Tomáše Vošlajera, který tak dostane na hřišti více prostoru.

Kramný ale posílí zrovna Opavu, která bude jedním z vašich příštích soupeřů ve skupině A2…
Já bych v tom problém neviděl. Takhle to neberu. Radimovi přeji jenom to nejlepší,   a pokud by nás měl s Opavou porazit, tak to tak asi má být.

Na druhou stranu vás však posílil Lukáš Kraus…
Lukáš Kraus se vrátil po své krátké anabázi v rakouském Gmündu a jsem přesvědčený, že jeho zkušenosti nám v nadcházejících důležitých zápasech pomohou.

Hodně týmů sází na americké hráče. I ve vašem týmu se objevili, avšak záhy skončili. Plánujete opět v blízké budoucnosti využít služeb hráčů z amerického kontinentu?
Filozofií našeho klubu je dávat přednost především českým hráčům. To, že jsme přivedli do týmu dva Američany, bylo více méně vynucené skutečností, že se nám zranili dva klíčoví hráči. Pivot Michal Fröhde a především rozehrávač Jirka Kysela. Museli jsme na to reagovat, a jelikož na českém trhu momentálně nejsou volní hráči, museli jsme zabrousit do zahraničí. Do budoucna se nebráníme spolupráci se zámořskými hráči, ale jak už jsem říkal, přednost dáváme domácím, abychom pomáhali českému basketbalu.

Jak je na tom mužstvo v současné době po zdravotní stránce?
Musím to zaklepat, ale momentálně by měli být všichni v pořádku. Dokonce i zranění Jiřího Kysely nyní vypadá lépe, než jak zněly původní prognózy.

Znamená to, že by se snad Kysela ještě mohl v průběhu této sezony zapojit do hry?
To asi ne. Ale celková doba léčení by mohla být kratší a všichni věříme, že od příští sezony by už mohl být v pořádku.