Na začátku března hráčky od Otavy doma Slovanku porazily 67:65. „Tentokrát jsme byli v utkání se Slovankou lepším týmem a zasloužili si vyhrát. V průběhu utkání jsme Slovanku utrhli až na jedenáct bodů a je škoda, že jsme se v závěru utkání o výsledek strachovali. Ale dokázali jsme nakonec vyhrát, což je pro každý tým povzbuzením. Pojede se nám tak k odvetě do Benešova dobře. Zkusíme se i na druhý zápas dobře připravit a v Benešově překvapit,“ hodnotil utkání strakonický trenér Petr Martínek první vzájemné utkání o 9. místo v extralize. Covidové problémy však odvetu o měsíc odsunuly.

Série o 9. místo Renomia ŽBL se hraje na dvě utkání a o vítězkách rozhodne prostý součet nastřílených bodů v těchto dvou zápasech. Odveta v Benešově se měla hrát v sobotu 13. března, ale den před tímto termínem bylo utkání odložené. „Z důvodu výskytu příznaků nachlazení u trenérů BK U19 Chance Strakonice se neodehraje poslední utkání o 9. – 10. místo Renomia ŽBL v Benešově v řádném termínu,“ informoval tehdy o situaci trenér Petr Martínek.

Natálie Horsáková (v bílém v utkání s USK Praha) vede v době přerušení soutěží online tréninky pro mladé strakonické basketbalistky.
Basketbalistky i v přestávce dál trénují

Přestávka před odvetným duelem se však protáhla déle než se čekalo a mělo by se hrát až ve středu 7. dubna v Benešově. „Od konce března se děvčata vrátila po karanténě či izolaci zpět do tréninkového procesu. V týmu se objevilo celkem sedm případů Covid 19,“ informoval trenér Martínek o současné situaci a pokračoval: „Děvčata absolvují tréninky v domácí STARZ aréně a k poslednímu utkání této sezony odcestují ve středu 7. dubna. v Benešově se hraje od 17 hodin.“

K tomu, aby strakonické basketbalistky obsadily v Renomia ŽBL deváté místo, stačí v posledním utkání i porážka o jeden bod. V dosavadním průběhu tohoto soutěžního ročníku slavil pokaždé výhru domácí celek.

Dosavadní výsledky: Strakonice – Slovanka 77:71, Slovanka – Strakonice 65:50, Strakonice – Slovanka 67:65.