Od posledního atletického závodu v červnu uplynuly více než tři měsíce, během kterých se Barča věnovala naplno přípravě na nadcházející lyžařskou sezonu. Trénink byl zaměřen spíše na vytrvalost a sílu.

Až posledních deset dní před šampionátem se zaměřila více na běh, kdy po dvou měřených trénincích na vimperském škvárovém oválu, který spíše připomíná krosovou trať a kromě jiného se musí v každém kole obíhat kontejner na odpad, absolvovala testy lyžařů v Jablonci. 1500 metrů na 250 metrovém oválu zde uběhla bez treter za 4:57 a to znamenalo o 15 sekund horší čas, než měla letos do té doby zaběhnuto. Dle průběžných

atletických tabulek tento čas moc šancí na zisk nějaké medaile nedával.

V sobotu však závod probíhal zcela jinak a hlavně v režii Barči. Šestnáct soupeřek nemělo tušení o posledním čase, který Barča zaběhla pouhé tři dny před MČR a nesignalizoval velkou formu, a i nadále měly respekt z jejího času 4:42,72 z 31. května, který je letos nejrychlejší v České republice v kategorii žákyň.

Po dobrém startu si tak Barbora mohla v 1. kole rozběhnout tempo, které jí vyhovovalo. Po 300 metrech šla do čela závodu Bělinová z Jablonce, Bára se pohybovala na 2. – 3. místě společně se Surmovou z Vítkovic. Tempo závodu bylo poměrně vysoké a tak do posledních 400 metrů vbíhaly první tři závodnice asi s desetimetrovým náskokem na zbytek startovního pole. V tu dobu už udávala tempo závodu dvojice Havlíčková a Surmová, Bělinová byla ale stále v kontaktu. 200 metrů před cílem došlo k dalšímu zrychlení, které mělo za následek odpadnutí Bělinové ze souboje o zlato a zhruba 50 metrů před cílem se Barče podařilo o krok odskočit i Surmové a zvítězit ve vynikajícím čase 4:43,51 a obhájit tak titul z haly na této trati.

Je to 2. nejrychlejší čas sezony v kategorii žákyň a i díky tomu si dalších deset soupeřek ze startovního pole zaběhlo letos své nejrychlejší časy. V cíli se tak mohla Barbora radovat ze zisku letos již sedmého titulu Mistryně České republiky, který přidala ke čtyřem lyžařským a dvěma atletickým z první poloviny roku 2015. Tímto vítězstvím se Barbora nominovala na mezistátní utkání Česká republika – Maďarsko – Chorvatsko – Slovinsko – Slovensko a příští rok bude pravděpodobně hostovat v některém prvoligovém atletickém oddíle.