Závod se konal tento víkend v hale v Jablonci nad Nisou a startovalo zde šestnáct letos nejrychlejších starších žákyň na této trati. Největší favoritkou na zisk titulu byla Eliška Surmová z SSK Vítkovice s osobním rekordem 4:50,74 min., Barbora Havlíčková měla svůj osobní rekord o téměř pět sekund pomalejší (4:55,19).

Barče se na úzké dráze perfektně povedl start, dostala se okamžitě do čela a udávala tempo závodu. Ve třetím tři sta metrovém okruhu však začala útočit největší soupeřka E. Surmová, která převzala vedení a několikrát se pokusila nastoupit. Ve čtvrtém okruhu se obě závodnice několikrát prostřídaly na čele závodu. Poslední pokus o trhák vítkovické závodnice přišel zhruba 250 metrů před cílem. Barča její útok ale zachytila a těsně před poslední zatáčkou se dostala znovu na první místo,

které zdrcujícím finišem udržela až do cíle. Výsledkem dramatického souboje bylo zlepšení osobního rekordu téměř o osm vteřin na vynikajících 4:47,59, čímž se zařadila na 8. místo historických tabulek starších žákyň v běhu na 1500 metrů.

Tento týden se už ale zase bude Barbora věnovat svému hlavnímu sportu běhu na lyžích v barvách Fischer Ski klubu Šumava Vimperk, protože od pátku do neděle se koná druhá část republikového šampionátu v běhu na lyžích opět v Jablonci nad Nisou.

Jiří Havlíček