V kategorii starších žákyň narozených 1999 a 2000 startovala v barvách SK Čtyři Dvory také vimperská závodnice Barbora Havlíčková na trati dlouhé 3 kilometry.

Na start se postavilo celkem 47 závodnic. Start se Báře povedl a vyhnula se tak tlačenici v prvních zatáčkách. Po prvním okruhu dlouhém 1 km se držela v čelní desetičlenné skupince na 9. místě s nepatrným odstupem na čelo závodu. Ve druhém okruhu dlouhém 2 km se pak dokázala propracovat až na konečné skvělé páté místo, když za sebou nechala nejenom loňskou mistryni v mladších žákyních K. Krejčí, ale i loňskou vícemistryni ve starších žákyních M. Červínovou, což po závodě ocenil i předseda Jihočeského atletického svazu Pavel Novák.

Páté místo v tomto závodě je pro Barču opravdu vynikající výsledek, neboť dokázala držet krok s o rok staršímí atletkami, které se na tento závod připravovaly celou zimu na rozdíl od Báry, která ještě před třemi týdny závodila v běhu na lyžích a před šampionátem v krosu absolvovala pouze jeden běžecký závod a pár běžeckých tréninků.

Pořadí starších žákyň: 1. A. Prokešová (ARC Brno) 11:16, 2. P. Pavlásková (Frýdek – Místek) 11:25, 3. B. Šestáková (Bruntál) 11:34, 4. B. Placatková (Příbram) 11:37, 5. B. Havlíčková (Vimperk /SK Čtyři Dvory/) 11:49.