Na šampionát se úspěšně kvalifikovalo i sedm českých reprezentantů, mezi kterými nechyběla deblová dvojice českokrumlovského SKB Jaromír Janáček – Tomáš Švejda, které na turnaji doprovázel trenér Radek Votava.

Po zcela netradiční přípravě a velmi striktním pravidlům a omezením v rámci turnaje nečekalo hráče vůbec nic jednoduchého. I na kurtu před nimi byla těžká výzva v podobě kvalitní nizozemské dvojice Ruben Jille – Ties Van Der Lecq. Papírové předpoklady se potvrdily i v zápase a Holanďané byli bohužel nad síly Jihočechů. Po 27 minutách a výsledku 9:21 a 11:21 tak pro krumlovské badmintonisty ME skončilo hned v prvním kole.

„Nerozehranost byla ve hře znát, stejně tak i fakt, že jsme po dlouhé době hráli v takto velké hale a míče byly dost pomalé. Zcela otevřeně přiznám, že soupeři nebyli jen papírově, ale i herně o level jinde. Zejména Ruben Jille měl na hřišti opravdu velký přehled a trestal každé naše zaváhání. Mrzí nás hlavně momenty, kdy jsme nedokázali v dobrých pozicích udržet koncentraci na správné a rychlé provedení, i za cenu, že bude výměna pokračovat a místo toho přišlo zbrklé rozhodnutí výměnu ukončit často s chybou,“ zmínil Jaromír Janáček.

„Jsme rádi, že jsme se na ME kvalifikovali i přes fakt, že se od tohoto ME snížily počty účastníků v jednotlivých disciplínách a po zcela nestandardní přípravě jsme tento šampionát mohli odehrát se ctí a být tu za podpory klubu a svazu včetně našeho trenéra. Malou útěchou pro nás můžou být výhry v tréninkových zápasech,“ doplnil Tomáš Švejda.

Elitní česká dvojice tak obsadila konečné sedmnácté místo.