Přestože je pro oba reprezentanty badmintonová turnajová scéna kvůli pandemii koronaviru už rok uzavřená, na šampionát se kvalifikovali zásluhou svého postavení ve světovém žebříčku. V něm Janáčkovi se Švejdou k 9. březnu patřila 84. pozice, což je zařadilo mezi účastníky ME hned v první fázi jako šestnáctou evropskou dvojici.

„Evropská tour plánuje postupnými krůčky restart a rozjezd turnajového kolotoče, přičemž všichni badmintonoví fanoušci věří, že tomu tak bude i s mistrovstvím Evropy, které se bude konat na Ukrajině.. Tam se mělo hrát původně už minulý rok, ale pandemická situace to znemožnila, šampionát byl zrušený a přeložený na letošek,“ podotkl dlouholetý trenér deblistů a šéf českokrumlovského badmintonového klubu Radek Votava.

Ještě před touto vrcholnou akcí bude Janáčka se Švejdou čekat na konci března mezinárodní mistrovství Polska, na které se oba badmintonisté i jejich kouč už velice těší.

„Míra s Tomášem svůj poslední mezinárodní turnajový zápas odehráli v únoru loňského roku, kdy na FS Slovak Open vybojovali bronzové medaile,“ zmínil Radek Votava.

Mistrovství Evropy v badmintonu se v Kyjevě bude konat od 27. dubna do 2. května.