Jen z tribuny sledoval sobotní basketbalové drama mezi jindřichohradeckými Lvy a Brnem zraněný pivotman Lions Karel Aušprunk.

V poločasové přestávce vypadala situace Jihočechů téměř beznadějně. Lvi se v první půli trápili při střelbě a neklapalo to ani v obraně. „Dostat s posledním Brnem za poločas padesát čtyři bodů, to je hrozně moc," vystihl trefně o pauze Aušprunk.
Ve druhé dvacetiminutovce pak mohl pozorovat společně s nadšenými diváky útočnou smršť svých spoluhráčů a radovat se z důležité výhry.

Jaké to je, dívat se na snažení svých kamarádů jen z tribuny?
Je to hrozný pocit, prožívám to už podruhé. Vloni jsem byl na operaci s druhou nohou. Popravdě řečeno, ani se mi moc zápasy sledovat nechce, protože pak mám hroznou chuť zasáhnout do hry, a když to nejde, tak je to hrozné.

Co se vám vlastně přihodilo?
Mám přetržené vazy v kotníku. S tím samým problémem jsem marodil vloni s levou nohou a teď mám stejné zranění na pravé noze. Asi mě nemine operace.

Jak jste k takovému zranění přišel?
Stalo se mi to při prvoligovém zápase v dresu Plzně.

První polovina základní části byla z vaší strany parádní. Atakovali jste dokonce pátou příčku. Nyní vás provází značné výkyvy formy a jen horko těžko držíte osmé místo. Proč vám to nejde jako předtím?
Hlavně v poslední době máme problémy především v obraně. Inkasujeme hodně bodů. Co se týká nasazení, tam je to v pořádku, ale ta obrana nás trápí. Teď navíc nám ještě citelně schází Standa Zuzák, a to je také velká ztráta pro tým.

Bojujete o postup do play off, což by byl historický úspěch klubu. Nesvazuje vás třeba také větší pocit zodpovědnosti?
To nevím. Do každého zápasu jdeme s maximálním nasazením a nemám pocit, že by nás pocit zodpovědnosti nějak svazoval. Bylo by potřeba vyhrát teď ke konci základní části pár zápasů v řadě, abychom se dostali do play off. To by kluky jistě nakoplo.

Brno máte nakonec úspěšně za sebou, nyní vás čekají poslední dva zápasy. Jak podle vás dopadnou?
Především věřím klukům, že zvládnou středeční zápas s Ostravou. V Pardubicích to bude těžké. Ale pokud vyhrajeme s Ostravou, play off už budeme mít stejně v kapse. Ale i v Pardubicích se dá vyhrát. Doma už se nám to podařilo. Když kluci zaberou a zadaří se jim, ani v Pardubicích nejsou bez šance.

Na kdy plánujete návrat na ligové palubovky?
To zatím nevím, ještě nemám ani termín operace. Vím ale jistě, že od příští sezony už budu stoprocentně připravený. Tato sezona už pro mě bohužel skončila.