V rámci akce Sportuj jako Zátopkovi se po celé České republice zapojilo do projektu na deset tisíc atletů a atletek, včetně českých reprezentantů. V Prachaticích se slavilo ve dvou blocích. Dopoledne v rámci školních družstev, odpoledne byl na programu Přebor Prachatic.

Dopoledního programu se zúčastnily čtyři základní školy z Prachaticka. „Soutěžilo se v běhu na 300 metrů a hodu kriketovým míčkem ve třech věkových kategoriích. Školám jsme do toho vložili ještě štafety,“ informoval spolupořadatel závodu Antonín Pilát.

Odpoledního programu se zúčastnilo několik desítek atletů od přípravky až po dorosty. „Opět jsme na počest Emila Zátopka zvolili běh, a to na 300 metrů, na počest Dany Zátopkové hod kriketovým míčkem. Každý z účastníků dostal unikátní diplom vydaný u příležitosti stého výročí narození manželů Zátopkových,“ doplnil Antonín Pilát.

Výsledky tentokrát vůbec nebyly důležité. Mladí atleti svými výkony vzdali hold českým atletickým legendám, které jsou pro všechny velkým příkladem.