Poprvé se v rámci SP představily v Short tracku kategorie U23. V barvách české reprezentace se mezi ženami představila Aneta Novotná, v klubových barvách ROUVY Specialized pak nastoupily Adéla Holubová a Zuzana Šafářová.

Na ženy U23 čekalo devět závodních okruhů. Z českých závodnic se v polovině závodu začala posunovat startovním polem kupředu Adéla Holubová, která do posledního okruhu najížděla v kontaktu se špičkou závodního pole. Spurt nakonec ovládla Švýcarka Blöchlingerová, česká závodnice si s dvouvteřinovou ztrátou dojela pro skvělé sedmé místo. Druhá závodnice ROUVY Specialized Zuzana Šafářová skončila uprostřed startovního pole na 20. místě.

Adéla Holubová si sedmým místem navíc vybojovala první startovní řadu pro nedělní závod v cross country. "Jsem spokojená. Takový závod jsem ještě nejela. Trať byla zrádná, věděla jsem, že si musím dávat pozor. V short tracku jsem si vybojovala pro nedělní cross country dobrou startovní pozici, tak doufám, že ji uhájím," uvedla po závodě Adléa Holubová pro mtbs.cz.