Našimi největšími soupeři jsou v současné době německý pilot Peter Elkmann, jedoucí též na našem podvozku MS KART s českým motorem VM, a také Němec Guido Kleinemeyer s technikou PVP/DEA. Adam byl druhý v první kvalifikaci, o pouhých pět seti vteřiny za Elkmannem. Ve druhé kvalifikaci jsme testovali náš nejrychlejší motor, který máme připraven na seriál závodů Mistrovství Evropy. Adam dosáhl nejrychlejšího času a celkově tedy kvalifikaci vyhrál. Jeli jsme pouze jedno kolo, protože došlo k poruše pístu na jednom z válců. Adam tak startoval z pole position. Druhý byl podle očekávání Elkmann a třetí Kleinemeyer. Hlavně Elkmann byl tím největším konkurentem, zajel pouze o dvanáct setin pomalejší čas. To se také později potvrdilo v závodě, kde Kout a Elkmann neměli vážnějšího soupeře a se slušným náskokem na zbytek startovního pole spolu bojovali o první místo. Peter Elkmann provedl řadu změn na aerodynamice podvozku a kluci od VM nezaspali a přivezli na Hockenheim opravdu silný motor.

V prvním závodě Adam špatně odstartoval, v prvním kole byl až třetí a Elkmann si vytvořil asi stometrový náskok. Adam jel ale výborně, zajížděl postupně nerychlejší časy a dotahoval se na Elkmanna. V polovině závodu ho předjel a utvořil si malý náskok. Do cesty se mu ale přimotal pomalý jezdec, kterého Adam předjížděl o jedno kolo. Elkmann toho využil a opět Adama předjel. Ten mu to ale hned na konci roviny vrátil a probojoval se na první místo. Pak jeli jezdci v kontaktu několik kol. Adamovi se pak podařilo trochu poodjet a utvořit si náskok 2,5 sekundy. Vyhrál tak v pořadí čtvrtý závod za sebou. Druhý za ním dojel Peter Elkmann a třetí Němec Andreas Jost.

Ve druhém závodě se situace opakovala jako přes kopírák. Adam opět neodstartoval, přijel do druhého kola až jako třetí. Vedoucí Elkmann si utvořil opět slušný náskok, ale tentokrát jsme to měli složitější. Peter Elkmann jel velmi rychle a Adam měl v prvních kolech potíže se zahřátím předních pneumatik. V každé zatáčce mu hrnul předek a kára nezatáčela. Po třech kolech se to výrazně zlepšilo a Adam zajel nejrychlejší kolo celého víkendu. Pomalu se na Elkmanna dotahoval, až se jeho náskok snížil asi na dvacet metrů. Najednou Adam asi čtyři kola před cílem přijel na vedoucí pozici. Závod vyhrál s náskokem 2,5 vteřiny na Elkmanna.

Po závodě byl Elkmann mrzutý. Měl totiž potíže s motorem, který mu občas postřeloval a to ho zpomalilo. Bylo to škoda, protože nebýt toho, byl by to v závěru určitě pěkný souboj o první místo. Peter by si po potížích v úvodu seriálu určitě zasloužil vystoupat na stupeň nejvyšší. Na třetím místě v druhém závodě dojel Guido Kleinemeyer, který deset metrů před cílem předjel Němce Davida Pickela. Ten se po velmi rychlé stíhací jízdě dostal až na třetí místo, ale těsně před cílem měl potíže s přívodem paliva a do cíle se doplížil s vynechávajícím motorem.

Adam jede ve velké formě a má k dispozici velmi rychlou motokáru. Doufáme, že si on i jeho stroj tuto vynikající formu udrží a dosáhne co nejlepších výsledků. Jeho bilance ze šesti závodů je výborná. Jednou třetí místo a pak pětkrát po sobě prvenství.
Na Mistrovství Evropy CIK-FIA, které odstartuje závodem v holandském Assenu první víkend v srpnu, přibyde určitě několik rychlých jezdců z Anglie, Dán Lilja a hlavně Francouz Vinuales, který byl vloni Mistrem Evropy. Seriál ESS pokračuje čtvrtým závodem šestého července na německém Nürburgringu.

Pořadí po třech odjetých podnicích seriálu ESS je: 1. Adam Kout - 141 bodů, 2. David Pickel – 68 bodů, 3. Guido Kleinemeyer – 60 bodů.

Milan Šimák