close Startuje seriál Retro Deník info Zdroj: Deník zoom_in Startuje seriál Retro Deník Celkem patnáctidílný seriál redakce připravuje ve spolupráci se známým dokumentaristou Michalem Petrovem, autorem knižní řady Retro ČS a také bezmála dvousetdílného televizního magazínu Retro.

„Jsem nesmírně rád, že se nám ke spolupráci s Deník.cz podařilo získat našeho předního publicistu zaměřujícího se na retro Michala Petrova. Cílem seriálu není tehdejší dobu idealizovat, ale popsat její každodennost. Mnoho čtenářů si ostatně na ty roky pamatuje a svůj názor si udělá. A mladším není na škodu připomenout, že v době ne tak nedávné prostě některé věci vůbec nebyly k dispozici. Případně byly, ale jen pro některé vyvolené,“ říká k seriálu šéfredaktor centrální redakce Deníku Jan Klička.

Přečtěte si rozhovor s autorem článků ve speciálu Retro Deník Michalem Petrovem:

A proč se autor seriálu zaměřil právě na osmdesátky? „Ten důvod je vcelku pragmatický. Jde o období, které má ještě hodně pamětníků. A retro je něco, co funguje tehdy, když se člověk plácne do čela a řekne si „Tohle pamatuju!“ anebo „Ajo, na to bych už málem zapomněl!“ A my s redakcí Deníku.cz samozřejmě chceme, aby to fungovalo,“ doplnil k seriálové novince Michal Petrov.

První díl si budete moct přečíst a prohlédnout už 31. ledna, další (mimořádně) v sobotu 10. února. Od března pak pravidelně každý první víkend v měsíci.

Všechny části seriálu najdete postupně na denik.cz/retro.