Nepříznivá bilance na silnicích okresu se ani po včerejšku neobrací k lepšímu.

Tragická bilance:V červenci bylo 29 dopravních nehod, 1 osoba zemřela, 4 byly zraněny těžce a 7 lehce. Alkohol byl u viníků prokázán 9 krát.
Za srpen bylo celkem 22 dopravních nehod při nichž 2 osoby zemřely, 5 jich utrpělo těžká a 5 lehká zranění, alkohol byl zjištěn u 4 viníků nehod.


Tragicky mohla skončit včera kolem desáté hodiny ráno jízda 31letého motorkáře. Ten havaroval na silnici mezi Žernovicemi a Vitějovicemi, shodou okolností jen o několik set metrů výš, než se udála vážná nehoda z minulého pátku, která na několik hodin ochromila dopravu z Prachatic na České Budějovice.


A i tentokrát byla jednou z hlavních příčin rychlost. „Motorkář vinou nesprávného způsobu jízdy havaroval v silničním vodotoku. Při nehodě si způsobil lehké zranění," uvedla k nehodě policejní mluvčí Martina Joklová s tím, že v rámci šetření nehody odmítl motorkář dechovou zkoušku i odběr krve na zjištění přítomnosti alkoholu. „Pokud by nadýchal více než jedno promile, jednalo by se o trestný čin a věc by řešil soud. Nicméně v tomto případě bude jeho jednání posuzováno jako přestupek a věc řešena ve správním řízení. V tom může být řidiči uložena sankce od 25 do 50 tisíc korun a vysloven zákaz činnosti na jeden až dva roky," doplnila mluvčí.


Od minulého pátku došlo na Prachaticku hned ke třem nehodám motorkářů, dvě zavinili sami motorkáři, u jedné nedal motocyklu přednost jiný řidič.