Dodávka vjela na nechráněný železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak jedoucí ve směru Strakonice - Volary. "Řidič auta byl s těžkým zraněním letecky převezen do nemocnice. K dalším zraněním nedošlo," uvedla policejní mluvčí Martina Joklová s tím, že u strojvůdce byl test na alkohol negativní a u řidiče dodávky je tato skutečnost, kvůli zdravotnímu stavu, teprve v šetření.

Řidič zůstal v autě zaklíněný

K nehodě vyjížděli zdravotníci z Prachatic a povolán byl i vrtulník letecké záchranné služby. Řidič dodávky zůstal po nárazu v bezvědomí a ve voze byl zaklíněn. "Následně došlo spontánně k úpravě vědomí a se záchranáři komunikoval. Bylo nutné ho ale vyprostit na páteřní desce. Poté mu byl zajištěn žilní vstup a podány nitrožilně léky, byl imobilozován na vakuové matraci a fixován pánevním stabilizačním kompresním pásem," zmínila k péči o pacienta tisková mluvčí zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová.

Záchranáři řidiče se středně těžkým poraněním hlavy letecky transportovali do českobudějovické nemocnice. K dalším zraněním nedošlo.

Nehodu bude vyšetřovat drážní inspekce.

Za posledních pár dní je to na jihu Čech již několikátá nehoda. U Prachatic v pátek boural motorkář a na Vodňansku autobus srazil dítě. Tragicky skončila nehoda motorky u jihočeské obce Žár na Trhosvinensku: