Dopravní policisté z Prachatic vyjížděli dnes před půl jednou odpoledne k dopravní nehodě, ke které došlo na přechodu pro chodce, v ulici Husinecká v Prachaticích, ve směru jízdy Pivovarská – Husinecká.

Mluvčí policie Martina Joklová popsala: "Z dopravní nehody je podezřelý řidič osobního vozidla Škoda Octavia, který se nechoval ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob. Tím ohrozil chodce, který přecházel pozemní komunikaci po vyznačeném přechodu pro chodce z pravé strany, následkem čehož došlo ke střetu přední části vozidla s tímto chodcem. Chodec utrpěl přesně nezjištěná zranění, se kterými byl převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice."

Mluvčí doplnila, že test na alkohol byl u obou účastníků dopravní nehody negativní. Hmotná škoda na vozidle je odhadem 10 tisíc korun.

Snímky z místa nehody od Policie ČR:

Červená Škoda Octavia srazila ve středu 17. června odpoledne chodce na přechodu v Husinecké ulici v Prachaticích.Zdroj: Policie ČR

Červená Škoda Octavia srazila ve středu 17. června odpoledne chodce na přechodu v Husinecké ulici v Prachaticích.Zdroj: Policie ČR