Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Americké zatáčce havaroval kamion

Libínské Sedlo - Nehoda kamionu v pondělí zablokovala průjezd na silnici z Prachatic do Volar.

6.5.2013
SDÍLEJ:

V pondělí po obědě havaroval řidič kamionu v Americké zatáčce na silnici mezi Prachaticemi a Libínským Sedlem. Vyproštění kamionu zabralo několik hodin. Po tu dobu byla doprava řízena kyvadlově a následně odkloněna zcela.Foto: Deník/Jana Vandlíčková

V Americké zatáčce havaroval kamion a zůstal převrácený. Blokoval několik hodin jeden jízdní pruh a v době vyprošťování byla doprava odkloněna na objízdné trasy zcela, když před tím byla řízena kyvadlově dopravními policisty, hasiči a silničáři.  

Převrácený kamion, který ležel na svodidlech nad několikametrovým srázem, musela dostat zpět na kola přivolaná těžká technika. Dvě speciální vozidla musela pomocí lan upevněných na spodek havarovaného kamionu dostat soupravu zpět na silnici. Teprve potom mohl začít úklid vozovky.

Podle dopravních policistů nepřizpůsobil řidič vozidla rychlost jízdy. Vlivem toho při průjezdu zatáčkou se pohnul přepravovaný materiál a po převážení na jednu stranu se kamion převrátil. Odhadnutá škoda je kolem čtyř set tisíc korun.

Kolem třetí hodiny odpoledne policisté ve spolupráci se silničáři stanovili náhradní objízdnou trasu po dobu vyprošťování kamionu.

"Nákladní i osobní doprava byla odkláněna v obou směrech jak od Volar, tak od Prachatic," upozornil Martin Grožaj z prachatického závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje. Nákladní vozidla budou ve směru od Prachatic směrována na Vimperk, od Volar pak na Houžnou a na silnici I/4 na Vimperk.

Osobní vozidla musela po dobu vyprošťování kamionu jet od Volar přes Záblatí, Lažiště a Husinec, ve směru od Prachatic přes Oseky, Kratušín a Záblatí.

Pokud se týká škody vzniklé Správě a údržbě silnic, tu vyčíslil předběžně Martin Grožaj na přibližně 40 tisíc korun. "Je poškozeno přibližně 20 metrů svodidel, a to pásnic a ukotvení. Spolu s prací silničářů spojenou s odstraněním nákladu z havarovaného vozidla a nasazením naší techniky na úklid se mohou náklady vyšplhat až na 55 tisíc korun," zdůraznil Martin Grožaj.

I po odstranění havarovaného kamionu budou muset řidiči počítat s dopravními komplikacemi. "Do doby, než se podaří opravit svodidla, budou v tomto úseku nahrazena jiným dopravním zařízením a v obou směrech bude v daném úseku rychlost jízdy dopravním značením upravena na 30 kilometrů v hodině," upozornil Martin Grožaj řidiče na další komplikace.

Řidič budou muset počítat i s tím, že při havárii unikly na vozovku provozní kapaliny z nákladního vozidla, které by se vlivem deště a dopravy mohly rozjezdit do větší plochy. "Snížení rychlosti bude mít rozhodně své opodstatnění a řidiči by je v žádném případě neměli podceňovat," vyzval Martin Grožaj motoristy k respektování dopravního značení.

Autor: Jana Vandlíčková, Miroslav Fuchs

6.5.2013
SDÍLEJ:
Dopravní nehody v Lenoře a u Houžné zablokovaly na několik hodin dopravu.
AKTUALIZOVÁNO
7

Dvě nehody zablokovaly silnici v Lenoře, havarovali i hasiči

Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Nezvládl řízení a skončil v poli

Vitějovice - Ve čtvrtek 12. října po třetí hodině odpoledne nezvládl řízení řidič Nissanu X-Trail na silnici II. třídy číslo 145.

Opustili nás

Prachaticko - Na Prachaticku v uplynulých dnech zemřeli:

Ve středu představíme prvňáčky ze ZŠ Smetanova ve Vimperku

Prachaticko - S novým školním rokem přichází Deník s unikátním projektem, v němž postupně představí všechny prvňáčky z Prachaticka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení