Oba motorkáři jsou Rakušané. „Během víkendu jsme evidovali několik nehod, v nichž často figurovali cyklisté. Je to logické
s ohledem na slunečné počasí. Žádná z těchto havárií si však nevyžádala vážnější zranění," uvedl mluvčí policie Miroslav Doubek.

Nehoda u Smědče se stala krátce asi půl hodiny po poledni mezi obcemi Vadkov a Smědeč. Dva rakouští motorkáři ve věku 72 a 48 let, jedoucí na strojích továrních značek Harley Davidson na Smědeč, se střetli s v protisměru jedoucím osobním vozidlem tovární značky Škoda Octavia. Oba motorkáři utrpěli vážná poranění a po ošetření na místě byli transportováni na traumacentrum do českobudějovické nemocnice. Šestadvacetiletý řidič Škody Octavie utrpěl lehké poranění.

"Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření prachatických dopravních policistů a zároveň i kriminalistů, neboť starší z motorkářů následně po převozu do nemocnice svým zraněním v odpoledních hodinách bohužel podlehl," doplnil. Stal se tak již v tomto roce osmnáctou obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích. K objasnění všech skutečností byla u zesnulého motorkáře nařízena soudní pitva. 

Silnice v místě nehody byla uzavřena, policisté dopravu odkláněli až do večerních hodin na okolní místní komunikace.