„V autobuse byl přítomný lékař, a ten na operační středisko ohlásil osm středně těžkých zranění především horních končetin," upřesnil ředitel zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý.

Podle informací vedoucího prachatického Dopravního inspektorátu Policie ČR v Prachaticích Martin Grožaj bylo v autobuse v době havárič třiatřicet cestujících. "Řidič autobusu podle prvních výpovědí svědků reagoval na černé protijedoucí vozidlo s cizí registrační značkou. Strhl volant a havaroval v pravé stoce, kde zůstal ležet na boku," popsal nehodu Martin Grožaj s tím, že příčina havárie je předmětem policejního šetření.

Autobus je podle našich informací majetkem jihočeské přepravní firmy a vracel se z celodenního lyžování v nedalekém středisku zimních sportů v rakouském Hochtfichtu.

Na místě zasahovaly čtyři posádky záchranné služby z Frymburka, Prachatic a Volar. Šest pacientů bylo transportováno do Nemocnice Prachatice a dva pak do Nemocnice Český Krumlov. Na místě samozřejmě zasahují i ostatní složky integrovaného záchranného systému. Cestující ale autobus opustili sami a nemuseli je hasiči vyprošťovat.

Silnice z Nové Pece na hranice s Rakouskem je neprůjezdná, vyprošťování autobudu začalo zhruba v sedm hodin večer a potrvá přibližně dvě hodiny.