Po řidiči osobního auta policisté podle mluvčího Jiřího Matznera pátrají. Jedná se o Škodu Octavia Scout Combi stříbrné či zlaté barvy. "Vozidlo má poškozenou pravou zadní část, světlo a nárazník. Po střetu řidič odjel směrem do centra města," uvedl Jiří Matzner.
Zároveň vyzývá případné svědky, aby se ozvali na linku 158. "Řidič může vyhledat i nějakou autoopravnu," dodal.

Ve vlaku cestovalo třicet lidí a nikdo se nezranil. "Nehoda bude pravděpodobně prověřována jako podezření z obecného ohrožení," uvedl Jiří Matzner. 

Podle předběžných informací policie se nehoda obešla bez zranění. Jak upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů, jedná se o přejezd u Mladého u Penny na trati z Českých Velenic do Českých Budějovic. "Vzhledem k tomu, že auto odjelo, hasiči nakonec nezasahovali," zmínila mluvčí.

Zhruba od 21.40 hodin je provoz na výpadovce z Českých Budějovic na Nové Hrady obnoven a vlak už odjel.

Mluvčí Drážní inspekce ČR Martin Drápal upřesnil, že nehoda se stala ve 20.12 hodin. "Jedná se o železniční přejezd zabezpečený výstražnou světelnou signalizací bez závor. "Podle předběžné informace se výše škody na vlaku odhaduje na 50 tisíc korun," dodal.

Dle informací z webu Českých drah byli cestující z místa mimořádné události do stanice Nová Ves u Českých Budějovic odvezeni autobusem náhradní dopravy. Ze stanice Nová Ves u Českých Budějovic byl vlak  přibližně o 50 minut opožděn.  Vlak vyjížděl z Budějovic ve 20.09 hodin a ve Velenicích měl být dle jízdního řádu ve 20.57 hodin, do stanice dorazil ve 21.47 hodin.