Na místě zasahovali hasiči, policisté a kromě pozemní posádky záchranářů byl na místo povolán také vrtulník. Jihočeští hasiči na síti X upřesnili, že u Bavorova došlo ke srážce osobního auta, obytného auta a tří motorek. Potvrdili informaci o tragických následcích.

K nehodě byly krátce po půl páté odpoledne vyslány záchranné posádky z Prachatic, Strakonic a Českých Budějovic. „V péči jsme měli čtyři zraněné osoby,“ řekla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Uvedla, že jeden z řidičů motocyklu utrpěl po střetu závažná poranění, kterým podlehl ještě před příjezdem záchranářů. „Lékař musel zkonstatovat smrt,“ dodala s tím, že u druhého motocyklisty došlo k selhání životních funkcí. „Záchranáři poskytli muži profesionální resuscitační péči, bohužel oživit se jim ho navzdory maximálnímu úsilí nepodařilo,“ doplnila.

Třetí motocyklista byl po poskytnutí akutní péče převezen s poraněním ruky do českobudějovického traumacentra. Řidič osobního vozu podle prvotního vyšetření vyvázl s lehčím poraněním a byl transportován do prachatické nemocnice.

Z dosavadního vyšetřování podle mluvčí policie Štěpánky Schwarzové vyplývá, že od Vodňan jel řidič v osobním vozidle značky VW Scirocco a střetl se s protijedoucím karavanem, za nimž jely tři motorky. „Po střetu se řidič vozidla značky VW pravděpodobně dostal do protisměru, kde se postupně srazil se všemi motocykly. Střet nepřežili 2 motocyklisté ve věku 46 a 30 let. Třetí motocyklista a řidič osobního vozidla byli převezeni se zraněními do nemocnice,“ upřesnila s tím, že přesné příčiny a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření strakonických kriminalistů a dopravních policistů.

Silnice byla na několik hodin v obou směrech uzavřena.

Provoz byl omezen také na silnici z Českých Budějovic na Písek poblíž Malovic na Prachaticku, kde osobní auto sjelo do příkopu.