Traktorista byl následně letecky transportován do nemocnice. "Traktorista způsobil zranění sám sobě. Při jízdě z kopce na louce vypadl z traktoru, který jej přejel. Traktorista byl následně letecky transportován do nemocnice," uvedla tisková mluvčí PČR Lenka Pokorná.

"Pacient byl letecky transportován na traumatologické centrum Nemocnice v Českých Budějovicích se středně těžkým poraněním v oblasti hrudníku," uvedla Petra Kafková, tisková mluvčí ZZS Jihočeského kraje. U nehody zasahovaly pozemní posádky záchranné služby a vrtulník ze základny v Bechyni.

Podle Lenky Pokorné devětatřicetiletý traktorista jel na poli s traktorem, který měl za sebou zapřažený valník s kamením. "Vlivem těžkého nákladu se traktor z kopce rychle rozjel, řidič následkem toho vypadl z traktoru, a ten ho následně přejel. Traktor bez řidiče pokračoval dál v jízdě a zastavil se až v lese o strom.  Muž byl s vážnými zraněními letecky transportován do nemocnice," doplnila k případu mluvčí policie. Okolnosti a příčina uvedeného případu jsou nadále v šetření vimperských policistů.