Na silnici II/141 z Prachatic do Volar za odbočkou na Křišťanovice směrem od Blažejovic na Libínské Sedlo se v pátek 25. května kolem půl desáté dopoledne střetlo nákladní auto se Škodou Felicia. Na místo nehody okamžitě vyjely složky integrovaného záchranného systému.

Škodovku podle Martiny Joklové, mluvčí prachatické policie, řídila žena a mezi spolucestujícími bylo malé dítě. „Rozsah jejich zranění zatím neznáme, ale pro zraněnou ženu a dítě letěl záchranářský vrtulník,“ upřesnila. Dalšího účastníka nehody převezla do nemocnice v Prachaticích sanitka. Ani k jeho stavu policie zatím nechce vyjadřovat.

Podle svědků dnešní dopolední nehody by mohl být na vině řidič třetího auta, který předjížděl kamion. Ke střetu s třetím autem ovšem nedošlo. Žena za volantem Škody Felicia pak strhla volant vpravo na krajnici, odkud byla vymrštěna do protisměru, kde se střetla s protijedoucím předjížděným kamionem. Policisté jsou stále na místě a nehodu vyšetřují, ještě kolem třetí hodiny odpoledne byl provoz na silnici řízen kyvadlově. Ke zranění řidiče nákladního auta nedošlo. Dechová zkouška u řidičů měla negativní výsledek. Škoda na vozidlech je předběžným odhadem vyčíslena na 130 000 korun.

Dopravní policisté ústy Martiny Joklové žádají případné svědky, kteří mezi 9.15 až 09.45 hodi v pátek 25. května projížděli úsekem Prachatice - Volary, po silnici II. třídy číslo 141, aby se ozvali. "Mohou nám poskytnout informace v podobě osobního svědectví či kamerových záznamů k podezřelému osobnímu vozidlu, jehož řidič svou bezohlednou jízdou mohl ohrožovat i ostatní účastníky silničního provozu. "Informace, prosím, neprodleně předejte dopravním policistům prostřednictvím tísňové linky 158. Děkujeme," uzavřela policejní mluvčí.