Po srážce s autem u Blažejovic vlk uhynul.Po srážce s autem u Blažejovic vlk uhynul.Zdroj: Policie ČRUž se rozednívalo, když pod kola Škody Fabia ve čtvrtek 29. února ráno vběhl u Blažejovic vlk. Srážka se stala kolem sedmé ráno na silnici z Blažejovic do Volar. Mluvčí prachatických policistů Martina Joklová uvedla, že zvíře do jízdní dráhy auta vběhlo z levé strany. „Pod kola šelma vběhla v takové vzdálenosti před vozidlem, že řidič nebyl schopen střetu se zvířetem zabránit,“ popsala prachatická policejní mluvčí. Upřesnila, že při srážce došlo k uhynutí vlka.

U Strážného na Prachaticku srazilo auto vlka. Zvíře střet bohužel nepřežilo.
Auto u Strážného na Prachaticku smetlo vlka, zvíře bohužel nepřežilo

Na místo proto byli přivoláni zástupci Národního parku Šumava, kteří si zvíře na místě převzali. K nehodě vyjížděli obvodní policisté z Volar. Ti u řidiče Škody Fabia orientační dechovou zkouškou vyloučili alkohol. „Škodu na autě předběžně vyčíslili na pětadvacet tisíc korun,“ uzavřela Martina Joklová.

Slavnostní vernisáž výstavy Co přinesla dálnice se v Rožmberském domě v Soběslavi uskutečnila ve čtvrtek 4. května v podvečer.
Mezi poklady, co přinesla dálnice D3, zařadilo Blatské muzeum i prvního vlka

Pro zajímavost, vlka, kterého srazil neznámý řidič v prosinci 2021 u Řípce na Táborsku, lze nyní vidět vycpaného v Blatském muzeum v Soběslavi.