Jak informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, řidička vozidla značky VW jela ve směru od Písku na České Budějovice a z dosud nezjištěných příčin vyjela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím nákladním vozidlem. "Po srážce skončil nákladní automobil v poli mimo komunikaci. Řidička v osobním vozidle utrpěla zranění, vrtulníkem byla transportována do českobudějovické nemocnice. Kvůli nehodě byla kompletně uzavřena silnice v obou směrech a to až do 19. hodiny. Objízdné trasy vedly po okolních obcích. Přesné příčiny a okolnosti této nehody jsou předmětem vyšetřování strakonických dopravních policistů," uvedla Štěpánka Schwarzová.

Operátoři záchranné služby podle mluvčí záchranky Petry Kafkové k nehodě okamžitě vyslali tři posádky záchranné služby a vrtulník Letecké záchranné služby (LZS).

"Zdravotníci na místě ošetřili dvě zraněné osoby. Mladou ženu, která při střetu utrpěla středně těžká poranění v oblasti hrudníku a dolní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byla pacientka letecky transportována na traumacentrum českobudějovické nemocnice. Druhým zraněným byl mladý muž s lehkým poraněním v oblasti hlavy. Po ošetření jej záchranáři transportovali k dalšímu vyšetření do strakonické nemocnice," uvedla Petra Kafková.

O velké síle nárazu podle redaktora Deníku Petra Škotka, který byl na místě nehody, svědčí to, že cisterna skončila odhadem dvě stě metrů v poli. 

Především ve směru na České Budějovice se tvořily kolony.

Střet dodávky s motocyklistou

Na jihu Čech se po 17. hodině stala další vážná nehoda, a to v Kájově na Českokrumlovsku. Ihned po předání pacientky z nehody od Vodňan spěchala posádka LZS k další dopravní nehodě. 

V 17.17 hodin přijalo Zdravotnické operační středisko JčK informaci o střetu dodávky s motocyklistou v obci Kájov na českokrumlovsku. Na pomoc společně s posádkou LZS byla vyslána i výjezdová skupina ZZS z Českého Krumlova.

"Motocyklistu náraz katapultoval a při nehodě utrpěl těžká mnohačetná poranění. Zasahující lékař u něj vyslovil podezření na poranění v oblasti hlavy, trupu a dolních končetin. Záchranáři zraněnému na místě poskytli nezbytnou přednemocniční neodkladnou péči a poté pacienta ve stabilizovaném stavu letecky transportovali na traumacentrum Nemocnice České Budějovice," doplnila Petra Kafková.